آستیگماتیسم چه علت و علائمی دارد و چگونه درمان می شود؟,آستیگماتیسم,علت آستیگماتیسم چیست؟,درمان آستیگماتیسم,داروی آستیگماتیسم,آستیگماتیسم چیست؟

آستیگماتیسم چه علت و علائمی دارد و چگونه درمان می شود؟


آستیگماتیسم چه علت و علائمی دارد و چگونه درمان می شود؟

شاید شما هم اسم آستیگماتیسم را شنیده باشید. آستیگماتیسم یکی از بیماری های بینایی است که بدلیل درست نبودن شکل کره چشم می باشد واسه می شود افراد نتوانند به خوبی ببینند . ما امروز می خواهیم در این مقاله به شما بگوییم آستیگماتیسم چه علت و علائمی دارد و چگونه درمان می شود؟ و شما را بیشتر با این بیماری آشنا خواهیم کرد تا بتوانید با این آموزش به راحتی بیماری را درمان کنید. پس اگر شما هم می خواهید بدانید آستیگماتیسم چه علت و علائمی دارد و چگونه درمان می شود؟ در ادامه با ما همراه باشید.

آستیگماتیسم چه علت و علائمی دارد و چگونه درمان می شود؟,آستیگماتیسم,علت آستیگماتیسم چیست؟,درمان آستیگماتیسم,داروی آستیگماتیسم,آستیگماتیسم چیست؟

علت بیماری آستیگماتیسم

علت آستیگماتیسم شناخته شده نیست، اما ژنتیک عامل مهمی است. این بیماری اغلب از هنگام تولد وجود دارد، اما ممکن است بعدا در زندگی پیشرفت کند. همچنین ممکن است به علت آسیب به چشم یا بعد از جراحی چشم رخ دهد. آستیگماتیسم اغلب با نزدیک بینی یا دوربینی اتفاق می افتد.

آستیگماتیسم چه علائمی دارد؟

علائم آستیگماتیسم ممکن است در هر فرد متفاوت باشد. برخی از افراد هیچکدام از علائم را ندارند. علائم آستیگماتیسم عبارتند از:

  • تاری دید، تحریف، و یا دید فازی در تمام فواصل (نزدیک و دور)
  • دشوار دیدن شب
  • خستگی چشم
  • آب آوردن چشم
  • سوزش چشم
  • سردرد

اگر علائم آستیگماتیسم را دارید، با پزشک ملاقات کنید. بعضی از علائم ممکن است به علت سایر مشکلات سلامتی یا بینایی باشد.

درمان سریع آستیگماتیسم

استفاده از لنز

عینک های اصلاح کننده و لنزهای تماسی که توسط یک پزشک تجویز می شوند، شایعترین و کمترین روش های تهاجمی برای درمان آستیگماتیسم هستند.

ارتوكراتولوژي (Ortho-K)

ارتوكراتولوژي(Ortho-K)  درماني است كه با استفاده از لنزهاي سفت و سخت مورد استفاده قرار ميگيرد تا انحناي نامنظم قرنيه شما را اصلاح كند. لنزهای تماسی سفت را برای مدت زمان محدودی به چشم می زنند. شما می توانید آنها را در طول خواب بزنید و سپس آنها را در طول روز بردارید. بعضی از افراد در طول روز به لنزهای اصلاح شده هنگام استفاده از ارتوكراتولوژي چشم نیاز ندارند. مزایای Ortho-K تنها در هنگام استفاده از آن در دسترس است. پس از متوقف کردنOrtho-K، بینایی شما به حالت قبل برمی گردد.

استفاده از عمل جراحي

اگر یک مورد شدید داشته باشید، پزشک ممکن است جراحی انکساری را توصیه کند. این نوع جراحی شامل استفاده از لیزر یا چاقوی کوچک برای تغییر شکل قرنیه است. این آستیگماتیسم شما را به طور دائمی اصلاح خواهد کرد. سه جراحی رایج برای آستیگماتیسم عبارتند از لیزر in-situ keratomileusis (LASIK)، کراتکتومی فوتورفراکتیک (PRK) و کراتوتومی شعاعی (RK) .تمام جراحی ها دارای برخی خطرات هستند. قبل از عمل جراحی برای آستیگماتیسم، با پزشک خود درباره خطرات و مزایای آن صحبت کنید.

 

 

منبع:دکترسلام/هلودکتر

دیدگاهتان را بنویسید