آشنایی با آثار و مزایای پسته

آشنایی با آثار و مزایای پسته


هر چه از مزایای پسته بگوییم واقعا کم است زیرا این ماده غذایی بسیار پرخاصیت است و تاثیرات مثبتی بر بدن دارد. یکی از مزایای پسته، مفید بودن آن برای افراد کم خون است که شاید عده زیادی از افراد فقط می دانند که پسته خاصیت دارد ولی دقیقا نمی دانند مزایای پسته چیست که از این رو ما در مجله پزشکی نازدونه تصمیم گرفتیم مقاله ای برای شما عزیزان در مورد فواید و مزایای پسته آماده کنیم که توصیه می شود برای درک بهتر خواص آن، این مقاله را تا انتها مطالعه فرمائید که امید است مورد توجه شما قرار گیرد.

آشنایی با آثار و مزایای پسته

پیشگیری از اختلالات نعوظ

پسته منبع خوبی از آنتی اکسیدان ها و اسید آمینه آرژنین است که یک مطالعه اخیر نشان می دهد هر دوی این ها ممکن است به بهتر شدن مشکلات نعوظ کمک کنند، به همین دلیل مردانی که روزانه چند عدد پسته را به همراه غذا مصرف می کنند، پس از چند هفته بهبود می یابند. همچنین کاهش میزان کلسترول شان، می تواند به توضیح بهبود آن کمک کند. دکتر مایکل گرگ در مقاله Care2 در مورد این مطالعه توضیح می دهد: “ما همچنین می دانیم که میزان کلسترول بالا یک عامل مهم اختلال عملکرد جنسی در مردان و زنان است”.

بهبود کاهش وزن

شما ممکن است به آجیل به عنوان یک غذای دوست داشتنی فکر نکنید، اما مانند دیگر آجیل ها، پسته ها می توانند بخشی از رژیم غذایی سالم باشند. یک مطالعه سال ۲۰۱۰ نشان داد که جایگزین کردن تنقلات حاوی کربوهیدرات بالا مانند برنج با تعدادی از پسته ها، باعث شد که شرکت کنندگان وزن کمتری داشته باشند.

آشنایی با آثار و مزایای پسته

یکی از چیزهایی که پسته ها را از سایر آجیل ها جدا می کند این است که آنها اغلب با پوست به فروش می رسند. در یک مطالعه مرتبط، همان محققان دریافتند که شرکت کنندگان در مطالعه که پسته را با پوست خوردند، ۲۲ درصد کالری کمتری مصرف کردند. از آنجا که پسته ها معمولا در پوست قرار دارند، آنها نیز به طور طبیعی سرعت خوردن شما را کند می کنند. پوست کردن پسته، به بدن شما فرصتی می دهد تا قبل از اینکه مقدار بیشتری بخورید، احساس سیری کنید.

تاثیر در کلسترول و قند خون

مطالعه دیگری در مورد اینکه چگونه پسته ها به بهبود این شاخص های مهم برای سلامتی کمک کردند، نگاه کرد. این مطالعه به شرکت کنندگان دارای سندرم متابولیک پرداخت. گروهی که رژیم غذایی حاوی ۲۰ درصد کالری از پسته را داشتند، کلسترول و میزان قند خونشان را کاهش دادند. آنها همچنین چربی های ناحیه شکمشان، یکی دیگر از عوامل خطر برای بیماری را از دست داده اند.

از بین بردن کبودی زیر چشم

خوردن پسته تنها یک راه برای به دست آوردن مزایای بهداشتی است. این درمان خانگی از پسته ها به طور موضعی برای کمک به از بین بردن نواحی تاریک زیر چشم شما استفاده می کند. به جای شیر، از شیر سویا یا ماست سویا برای خمیر خود استفاده کنید.

 

منبع: هلودکتر

دیدگاهتان را بنویسید