آشنایی با بیماری عفونت قارچی پوست و نحوه درمان آن

آشنایی با بیماری عفونت قارچی پوست و نحوه درمان آن


امروز نیز در مجله پزشکی نازدونه، یک مقاله مهم در زمینه بیماری عفونت قارچی پوست برای شما عزیزان آماده کرده ایم که یک مقاله بسیار کابردی است که در آن برای شما از علل و عوامل تاثیرگذار در این بیماری عفونت قارچی پوست سخن می گوییم و همچنین راه های درمان و نحوه تشخیص این بیماری را نیز برای شما بازگو می کنیم که امیدواریم مورد توجه شما دوستان قرار گیرد و بتوانید از آن استفاده کنید که توصیه می شود برای اینکه درک بهتری از این بیماری داشته باشید این مقاله را تا انتها ادامه دهید.

آشنایی با بیماری عفونت قارچی پوست و نحوه درمان آن

بیماری عفونت قارچی پوست:

کسانی که وقت خود را صرف غذا خوردن در خارج از منزل، در ورزشگاه و یا در مکان های دیگر می کنند ممکن است پوستشان خراشیده و یا کثیف شود، که باعث می شود در معرض خطر ابتلا به عفونت قارچی پوست قرار گیرند. در حالی که این بیماری معمولا خطرناک نیست، این شرایط می تواند دردناک، ناراحت کننده و دشوار باشد.

اطلاعات بیشتر در مورد عفونت های قارچی پوست به شما در شناسایی مشکلات احتمالی و جلوگیری از عود مجدد کمک می کند. این شرایط همچنین می تواند از یک نفر و یا با لمس چیزی که توسط پوست آلوده شده است به فرد دیگر منتقل شود. به همین دلیل است که تجهیزات ورزشگاه ها قبل و بعد از استفاده، تمیز می شوند.

اغلب این عفونت ها هنگامی که یک فرد منطقه را تمیز نمی کند یا آن را گرم و مرطوب نگه می دارد، خیلی بدتر می شوند. از بین رفتن قارچ ها می توانند سخت باشند و این باعث می شود که شرایط درمان دشوار شود. انواع مختلفی از عفونت های پوستی ناشی از قارچ ها وجود دارد و همه آنها ممکن است در قسمت های مختلف بدن ظاهر شوند.

 

نشانه های این بیماری

عفونت قارچی پوست معمولا باعث بروز خارش، اغلب با سطح پوست برجسته می شود. نوعی از عفونت، باعث بروز بثورات حلقوی می شود. انواع مختلف عفونت ها معمولا باعث بروز خارش های مختلف می شوند. بعضی از آنها پوسته پوسته شده و برخی از آنها خوب هستند و ظاهری شبیه به پوست خشک دارند. سایر علائم رایج عبارتند از:

خارش
پوسته پوسته شدن
ترک خوردگی پوست
درد در منطقه دچار عفونت (گوش، پا، ناخن، پوست سر و غیره)
ریزش و از دست دادن موی آلوده
فاسد شدن و تغییر رنگ انگشت و ناخن

آشنایی با بیماری عفونت قارچی پوست و نحوه درمان آن

نحوه تشخیص

تشخیص بیماری معمولا شامل محل اثرات عفونت است. برای مثال :

عفونت مربوط به پا:

 

این بیماری باعث می شود بسیاری از علائم ذکر شده در بالا بر روی پاها ظاهر شود.

عفونت مربوط به گوش:

با توجه بهNCBI، این وضعیت otomycosis نامیده می شود و هنگامی رخ می دهد که گوش خارجی توسط یک قارچ آلوده شود.

عفونت مربوط به پوست سر:

این بیماری با یک جوش کوچک که به سمت بیرونی سر گسترش می یابد، شروع می شود و یک منطقه بدون مو را در سر ایجاد می کند.

عفونت مربوط به ناخن:

این اغلب در ناخن های ضعیف و زخمی شده دیده می شود و یا می تواند ناشی از گسترش عفونت از پا به ناخن باشد.

عفونت از نوع قارچ:

این وضعیت می تواند تقریبا در هر کجا، از پشت و یا پاها تا صورت، سینه، و یا ناحیه کشاله ران ایجاد شود.

اگر علائمی مانند موارد بالا را در یک یا چند منطقه خاص بدنتان مشاهده کردید، برای تشخیص و درمان مناسب، باید یک دکتر را ببینید. پیشگیری از عفونت های قارچی پس از درمان و ایجاد تغییر در زندگیتان که مانع شما از تجربه دوباره آنها شود، مهم است. برخی از آن ها عبارتند از:

لباس های ورزشی خود را به طور مرتب بشویید.
هر وسیله را قبل و بعد از استفاده تمیز کنید
دست های خود را بطور مرتب بشوید.
پوست، ناخن و پوست سر خود را تا حد ممکن تمیز و خشک نگه دارید.
در خانه کفش نپوشید

نکته کلیدی این است که اجازه دهید پوست شما نفس بکشد، اما همچنان تمیز نگه داشته شود. این عفونت ها می توانند بسیار دردناک باشند و شما می توانید از هر گونه مسائل مربوط به آنها با در نظر داشتن وضعیت فعلی بدن و هر وضعیتی که ممکن است پوستتان را دچار عفونت قارچی کند، جلوگیری کنید.

افزایش آگاهی راجب بیماری

افزایش دانش در مورد عفونت های قارچی پوست می تواند برای شما و دیگران سودمند باشد، به خصوص اگر زمان زیادی را در جایی صرف می کنید که عفونت قارچی رایج است. آگاه سازی کلید تشخیص و پیشگیری از این شرایط است.

 

منبع: هلودکتر

دیدگاهتان را بنویسید