آشنایی با راه های منتقل شدن ویروس آنفولانزا

آشنایی با راه های منتقل شدن ویروس آنفولانزا


ویروس آنفولانزا: امروز در مجله پزشکی نازدونه با یک پست دانستنی پزشکی مهم دیگر در خدمت شما عزیزان هستیم و قصد داریم در این مطلب در مورد روش های انتقال ویروس آنفولانزا و در نتیجه سرماخوردگی با شما صحبت کنیم. الان که در فصل سرد سال هستیم، احتمال سرماخوردگی بیشتر است و از این رو می طلبد که شما اطلاعات کاملی راجب نحوه انتقال سرماخوردگی داشته باشید تا بتوانید از شر ویروس آنفولانزا در امان باشید که با توجه به اهمیت موضوع توصیه می شود این مقاله را تا انتها مطالعه فرمایید که امید است مورد توجه شما قرار گیرد.

آشنایی با راه های منتقل شدن ویروس آنفولانزا

ویروس آنفولانزا

اگر سرما خوردگی یا آنفولانزا دارید و شما عطسه یا سرفه می کنید، قطرات کوچک مایع حاوی ویروس به داخل هوا وارد می شود. این قطره ها حدود ۱ متر گسترش می یابند و در مدت زمان کوتاهی در هوا قرار می گیرند جایی که آنها می توانند توسط شخص دیگری که ممکن است پس از آن آلوده شود تنفس شوند.

این قطرات کوچک مایع همچنین می تواند بر روی سطوح قرار بگیرند. هر کسی که این سطوح را لمس کند، اگر ویروس در دستان آن ها جذب شود و سپس بینی یا دهان خود را لمس کند، می تواند به سرما خوردگی مبتلا شده یا آنفولانزا را دریافت کند.

اگر شما سرما خورده هستید، دهان یا بینی خود را لمس کنید و قبل از اینکه دست های خود را بشوئید با یک فرد یا جسم، تماس پیدا کنید می توانید ویروس را به آن شخص یا شیء انتقال دهید. رعایت بهداشت خوب یکی از مهمترین راه های کمک به جلوگیری از سرماخوردگی و آنفولانزا است.

اقلام روزمره در خانه و در مکان های عمومی شامل غذا، دستگیره های درب، کنترل از راه دور، گوشی های تلفن و صفحه کلید کامپیوترها به راحتی می توانند به وسیله این ویروس ها آلوده شوند.

 

منبع: هلودکتر

دیدگاهتان را بنویسید