آشنایی با علائم بیماری سرطان معده

آشنایی با علائم بیماری سرطان معده


آیا با نشانه های بیماری سرطان معده آشنایی دارید؟ آیا می دانید که علائم اولیه این بیماری چیست؟ باید بگوییم که سرطان معده یکی از سرطان های شایع در میان مدل های مختلف سرطان می باشد. یکی از محققان دانشگاه نیویورک در مورد این بیماری این گونه می گوید که بیماری سرطان معده ممکن است در اوایل هیچ علائمی از خود بروز ندهد که این خود یکی از مسائل مهم در مورد این بیماری است که از این رو ما در مجله پزشکی نازدونه مقاله ای در مورد علائم این بیماری برای شما عزیزان آماده کرده ایم.

آشنایی با علائم بیماری سرطان معده

دیده شدن خون در مدفوع یا استفراغ

هرچند کولیت و بیماری کرون می توانند باعث ایجاد خون در مدفوع شوند، اما این می تواند نشانه ای از سرطان معده نیز باشد. دکتر سارپل می گوید: خون در هر دو ناحیه تناسلی یا استفراغ، نیاز به بازدید یک پزشک دارد. اگر خونریزی مربوط به سرطان باشد، خون شما در مدفوع به نظر سیاه یا نارنجی می رسد. اگر خون در استفراغ شما باشد، احتمالا به رنگ قرمز روشن تبدیل شود.

از بین رفتن فوری اشتهای شما

قبل از اینکه شروع به غذا خوردن کنید گرسنه هستید، اما پس از اینکه چند قاشق غذا می خورید، اشتهای شما ناپدید می شود و غذا دیگر برای شما جذاب نیست. دکتر Sarpel این را “سیری اولیه” می نامد و می گوید این علامت دیگری است که می تواند نشان دهنده سرطان معده باشد. او می گوید: “به خصوص اگر احساس سیری کاملا سریع تر از آنچه که شما می خورید باشد، این چیزی است که نباید نادیده گرفت.”

احساس درد در قسمت های داخلی

دکتر Sarpel می گوید: بله، در برخی موارد درد معده علائم سرطان معده است، اما در اغلب موارد، درد شما در نتیجه برخی از بیماری های دیگر روده یا شکم است، نه سرطان. او می گوید، نشانه هایی از درد مرتبط با سرطان معده این است که آن پایدار باقی می ماند. این چیزی نیست که شما برای یک روز احساس کنید و سپس به مدت دو هفته از بین برود و دوباره بازگردد. او می گوید، “درد کولون” سرطان معده یک درد خفیف در وسط شکم شما است.

آشنایی با علائم بیماری سرطان معده

از دست دادن وزن بدون دلیل

بسیاری از شرایط بهداشتی – از جمله دیابت نوع ۱، بیماری آدیسون و بیماری کرون می توانند منجر به کاهش وزن غیر قابل توضیح شوند. دکتر Sarpel می گوید: سرطان معده را باید به این لیست اضافه کرد. توجه داشته باشید که کاهش وزن ممکن است تدریجی باشد. در حالی که ممکن است یک کاهش ناگهانی را نداشته باشید، معمولا بعد از گذشت مدتی وزنتان کاهش می یابد. اگر کاهش وزن قابل توجه است و شما هیچ کاری را انجام نداده اید، با پزشک خود صحبت کنید.

نوعی سوزش در سر دل

با توجه به منابع مرکز MD Anderson Cancer Center در دانشگاه تگزاس، سوزش، سوء هاضمه و سایر علائم رایج ناراحتی های گوارشی نیز می تواند جزء نشانه های هشدار دهنده باشند. با این حال، دکتر Sarpel می گوید این نوع نشانه ها به احتمال زیاد به چیزی غیر از سرطان مرتبط می شوند. اما هنوز هم یک ایده خوب است که اجازه دهید دکتر شما بداند چه اتفاقی می افتد.

حالت پف کردن، و دچار اسهال و یبوست شدن

معنی آن این است که سرطان در شکم شما رشد می کند که باعث احساس پریشانی شما می شود و یا روده های شما کار نمی کند. در حالی که هیچکدام از این علائم نشان دهنده “سرطان معده” نیستند، بهتر است به دکتر مراجعه کنید. اگر پزشک شما با توجه به تجربه و برخی از مسائل دیگر نمی تواند به طور دقیق توضیح دیگری برای این علائم داشته باشد، ممکن است نیاز به آزمایش مربوط به سرطان معده باشد.

 

منبع: هلودکتر

دیدگاهتان را بنویسید