آشنایی با عوارض چای آویشن در دوران بارداری و شیردهی

آشنایی با عوارض چای آویشن در دوران بارداری و شیردهی


چای یکی از نوشیدنی های محبوب در سرتاسر دنیا است که مدل های مختلفی نیز دارد و هر کدام خواص خاص خود را دارند. یکی از آنها چای آویشن است که خود آویشن خواص زیادی دارد و در درمان برخی شرایط بهداشتی استفاده می شود زیرا سرشار است از خواص ضد میکروب و ضد قارچ. همچنین چای آویشن نیز مزایای زیادی دارد که یکی از آنها، خاصیت آن در درمان سرفه است ولی با وجود این مزایا، چای آویشن عوارضی نیز دارد که در این مقاله از مجله پزشکی نازدونه به عوارض این چای در دوران شیردهی و بارداری خواهیم پرداخت.

آشنایی با عوارض چای آویشن در دوران بارداری و شیردهی

حساسیت

با توجه به مطالعه در شماره ماه آوریل سال ۲۰۰۶ منتشر شده “درماتیت تماسی، ” اگر شما به گیاهان در خانواده نعناع حساسیت دارید، شما باید از نوشیدن چای آویشن اجتناب کنید. خوان R. Avila، نویسنده “کتابچه راهنمای حرفه ای مواد مخدر مکمل و جایگزین ” توصیه می کند اگر شما به گیاهان آلرژی دارید باید از مصرف آویشن اجتناب کنید. اگر شما تجربه درد قفسه سینه، تنگی نفس، گرفتگی گلو، راش پوستی یا تورم مفاصل پس از نوشیدن چای آویشن را دارید دنبال مراقبت های پزشکی باشید.

مسموم شدن

به گفته نویسندگان جوآن بارنز و مارک بلومستال، دوزهای بالای آویشن، ممکن است عوارض جانبی منفی ایجاد کنند. برخی از عوارض جانبی شایع گزارش شده در رابطه با آویشن شامل سوزش سر دل، تهوع، استفراغ، ناراحتی معده، اسهال، سردرد و سرگیجه است. علاوه بر این، روغن های فرار موجود در برگ های آویشن ممکن است باعث کاهش سرعت قلب و تنفس سریع در افراد خاص شود.

آشنایی با عوارض چای آویشن در دوران بارداری و شیردهی

سابقه بیماری

اگر شما یک سابقه بیماری قلبی، زخم های گوارشی یا دیگر اختلالات روده دارید در مورد مصرف آویشن یا چای ساخته شده از برگ آویشن، باید احتیاط کنید. محققان آلمانی دریافتند که یک گونه آویشن، ممکن است بر روی تیروئید تاثیر منفی داشته باشد.

این تیم تحقیقاتی، که یافته های خود را در شماره ژوئن ۱۹۸۲ منتشر شده ” Planta medica ،” گزارش داد که آویشن و همچنین دیگر اعضای خانواده نعناع، سطوح هورمون تحریک کننده تیروئید را که توسط غده هیپوفیز در موش صحرایی ترشح می شود، تحت تاثیر قرار می دهد. این بدان معنی است که مصرف چای آویشن به صورت منظم می تواند موجب کاهش هورمون های تیروئید در افراد نیز شود. علاوه بر این، اگر جراحی تیروئید یا داروهای ضد تیروئید برای شما تجویز شده است، باید از چای تایلندی اجتناب کنید.

عوارض در دوران بارداری و شیردهی

اطلاعات ایمنی کافی برای شرایط ایمنی آویشن در زنان باردار وجود ندارد و معلوم نیست که آیا ترکیبات آویشن به شیر مادر منتقل می شوند یا خیر. با این حال، لازم به ذکر است که آویشن از لحاظ سنتی، برای ترویج قاعدگی مورد استفاده قرار گرفته است، به این معنی که ممکن است خطر سقط جنین خود به خودی وجود داشته باشد. به عنوان یک قاعده کلی، زنان باردار و شیرده نباید بدون دستورالعمل یک متخصص از مکمل های گیاهی و آویشن مصرف کنند.

 

منبع: هلودکتر

دیدگاهتان را بنویسید