آشنایی با فواید و تاثیرات مثبت کپسول زردچوبه بر بدن

آشنایی با فواید و تاثیرات مثبت کپسول زردچوبه بر بدن


کپسول زردچوبه: باز هم با یک پست دانستنی پزشکی دیگر از مجله پزشکی نازدونه در خدمت شما عزیزان هستم و در این قسمت قصد داریم شما را با کپسول زردچوبه آشنا کنیم و از مزایا و تاثیرات مثبت آن بر بدن با شما سخن بگوییم که امید است مورد توجه شما قرار گیرد. سابقه استفاده از زردچوبه در درمان برخی بیماری ها، به قرن ها قبل برمی گردد. تحقیقاتی در دانشگاه مریلند آمریکا صورت گرفته که حاکی از آن است که زردچوبه برای مفصل های شما و همچنین دستگاه گوارش شما مفید می باشد. توصیه می شود این مقاله را تا پایان مطالعه فرمایید.

آشنایی با فواید و تاثیرات مثبت کپسول زردچوبه بر بدن

ارتقا کارایی دستگاه گوارش

زردچوبه می تواند نشانه های سوء هاضمه را با افزایش تولید صفرا کاهش دهد. مرکز پزشکی دانشگاه مریلند اشاره می کند که زردچوبه همچنین می تواند گاز معده و نفخ را کاهش دهد. کرکومین، عصاره زردچوبه، معمولا در مکمل های گیاهی بدون نسخه برای سلامت گوارشی استفاده می شود.

تاثیر کپسول زردچوبه در بیماری های روده ای التهابی

بعضی از تمرین کنندگان طبی طبیعی، زردچوبه را به عنوان درمان مکمل برای بیماری کرون و کولیت اولسراتیو توصیه می کنند. با این حال، مرکز پزشکی دانشگاه مریلند هشدار می دهد که زردچوبه می تواند زخم معده را بدتر کند.

ضد التهاب

آزمایشات بالینی نشان داده است که زردچوبه به طور موثر التهاب را کاهش می دهد. از این رو، تمرین کنندگان معمولا کپسول های زردچوبه را برای افراد مبتلا به بیماری های التهابی مزمن مانند آرتروز توصیه می کنند.

آشنایی با فواید و تاثیرات مثبت کپسول زردچوبه بر بدن

مفید برای قلب

کپسول زردچوبه می تواند سلامتی قلب را در چندین راه حیاتی ارتقا دهد. ترکیبات در زردچوبه کمک می کند تا سطوح کلسترول چربی لیپوپروتئین و یا “بد” را کاهش دهند و از ایجاد پلاک کلسترول در دیواره های رگهای خونی جلوگیری کنند. زردچوبه همچنین می تواند از تجمع پلاکتها با هم جلوگیری کند، که ممکن است خطر لخته شدن خون را کاهش دهد.

پیشگیری از سرطان

به گفته مرکز پزشکی دانشگاه مریلند، زردچوبه ممکن است به جلوگیری یا درمان برخی از انواع سرطان ها کمک کند. کورکومین، یک ترکیب در کپسول های زردچوبه، نوعی آنتی اکسیدان قوی است. در نتیجه، زردچوبه می تواند سلول ها را از آسیب اکسیداتیو که عامل خطر ابتلا به سرطان است، محافظت کند.

علاوه بر این، آزمایش های حیوانی اولیه نشان داده است که کورکومین وریدی می تواند سرطان پروستات، پستان، پوست و سرطان روده در حیوانات از بین ببرد. با این حال، از نظر این مطالعات غیرقابل قبول هستند و شما نباید از زردچوبه به عنوان جایگزین روش های اثبات شده سرطان استفاده کنید.

 

منبع: هلودکتر

دیدگاهتان را بنویسید