آشنایی با فواید و مزایای ماهی تیلاپیا

آشنایی با فواید و مزایای ماهی تیلاپیا


ماهی تیلاپیا: ماهی یکی از مواد غذایی است که شدیدا توصیه شده حداقل 2بار در هفته مصرف شود. خاصیت مهم ماهی داشتن امگا3 می باشد که نقش مهمی در سلامت بدن ایفا می کنند. امروز نیز در این مقاله از مجله پزشکی نازدونه ما قصد داریم به فواید و مزایای ماهی تیلاپیا بپردازیم که ماهی بسیار پرخاصیتی است. از لحاظ محبوبیت، ماهی تیلاپیا در رتبه چهارم در بین ماهی ها قرار دارد و این خود اهمیت این ماهی را نشان می دهد. به دلیل اهمیت این موضوع توصیه می شود این مقاله را تا انتها ادامه دهید که امید است مورد توجه شما قرار گیرد.

آشنایی با فواید و مزایای ماهی تیلاپیا

افزایش رشد بدن

تیلاپیا دارای مقادیر کم چربی ها و کالری ها می باشد و بنابراین با کاهش هر گونه علائم پیری به بدن ما کمک می کند.
مصرف این ماهی در کاهش سطح کلسترول و سطوح تری گلیسیرید، کمک می کند زیرا تیلاپیا منبع قابل اعتماد اسیدهای چرب امگا ۳، نوعی چربی که در اکثر گونه های ماهی (ماهی آزاد و غیره) موجود است، نمی باشد و بنابراین می تواند سطح کلسترول را در بدن انسان کنترل می کند.
تقویت سیستم ایمنی بدن ما به دلیل نبود چربی زیاد است.
تیلاپیا یک غذای کم کالری و حاوی پروتئین بالا است و در فرایند سوزاندن کالری کمک می کند و در نتیجه باعث کاهش وزن می شود.

آشنایی با فواید و مزایای ماهی تیلاپیا

بهبود وضعیت استخوان ها

تیلاپیا غنی از مواد معدنی، پروتئین و ویتامین ها است که سلامت استخوان ما را تقویت می کند و خطر ابتلا به پوکی استخوان را کاهش می دهد.
این باعث افزایش رشد عضلانی در بدن می شود و همچنین در بهبود سلول کمک می کند و فعالیت متابولیک مناسب را حفظ می کند.

برای بیمار تیروئیدی اضافه کردن تیلاپیا در فهرست رژیم غذایی مفید است. مزایای متعددی از تیلاپیا در طول سال ها دیده شده است و مردم به دلیل غنای مواد مغذی آن را دوست دارند.

ماهی تیلاپیا از یک رژیم غذایی حاوی دانه تغذیه می کند. همچنین عوامل محیطی را می توان با افزایش ماهی در یک محیط زیست سالم و جلوگیری در استفاده از هورمون های دارویی، آلودگی های آب و غیره کنترل کرد.

 

منبع: هلودکتر

دیدگاهتان را بنویسید