آشنایی با مزایای برگ پاپایا و طریقه مصرف آن

آشنایی با مزایای برگ پاپایا و طریقه مصرف آن


شاید شما نیز تاکنون نام برگ پاپایا را نشنیده باشید. در واقع برگ پاپایا مربوط به برگ درختی با همین نام است که بهترین مناطقی که آنها در آن رشد می کنند، مناطق گرمسیری کشور آمریکا می باشد ولی نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که برگ پاپایا خواص و مزایای زیادی دارد و تاثیرات مثبتی بر بدن می گذارد که یکی از آنها خواص آنتی اکسیدان آن است. در موارد گوناگونی از داروسازی  و آشپزی از این برگ پاپایا استفاده بهینه می شود که در این مقاله از مجله پزشکی نازدونه به فواید این برگ خواهیم پرداخت.

آشنایی با مزایای برگ پاپایا و طریقه مصرف آن

مزایا:

مواد فعال موجود در این برگ ها برای موارد زیر مفید است
تب دنگی
مالاریا
پاکسازی بدن
تقویت رشد مو
جلوگیری از سرطان

آنزیم هایی که در این برگ ها وجود دارد نیز به موارد زیر کمک می کنند:

بهبود هضم
جلوگیری از یبوست

زنان همچنین از این برگ ها برای کاهش درد قاعدگی و سایر علائم مانند بهتر شدن اخلاق و خستگی استفاده می کنند. در نهایت، این برگها بر روی سیستم گردش خون تأثیر می گذارد و باعث می شود بدن بتواند با عفونت مبارزه کند.

 

طریقه مصرف:

چند روش برای استفاده از برگ های پاپایا وجود دارد، مثلا به شکل چای یا آب، یا از برگ ها می توان به عنوان ماسک صورت استفاده کرد. آب برگ پاپایا بسیار مغذی است، این. برگ معمولا به طور مستقیم خورده نمی شود، اما از عصاره های آن در داروسازی استفاده می شود

آشنایی با عوارض

برخی از عوارض جانبی برگ پاپایا که باید از آن آگاه باشید، شامل موارد زیر است:

آلرژی
عوارض حاملگی

تحقیقات کمی بر روی اثرات این برگ در مادران باردار انجام شده است، بنابراین بهتر است خانمهای بارداری از این برگ استفاده نکنند. علاوه بر این، اگر به میوه پاپایا آلرژی داشته باشید،به این برگ هم آلرژی خواهید داشت که شامل، ناراحتی های معده و التهاب موضعی خواهد بود.

 

منبع: هلودکتر

دیدگاهتان را بنویسید