آشنایی با مزایای روغن اسطوخودوس

آشنایی با مزایای روغن اسطوخودوس


روغن اسطوخودوس: روغن های گیاهی زیادی امروزه در بازار وجود دارد که هر کدام مزایا و خواص خود را دارند که برای استفاده باید به مزایای آنها و همچنین نحوه استفاده از آنها آگاه باشیم. یکی از این روغن های خوب، روغن اسطوخودوس است که مزایای عالی برای پوست دارد. یکی از مزایایی که روغن اسطوخودوس دارد، خاصیت آرام بخشی به پوست است که همین خاصیت، این روغن را بسیار محبوب کرده است که از این رو ما نیز در مجله پزشکی نازدونه امروز قصد داریم در این مقاله به مزایا و تاثیرات مثبت استفاده از روغن اسطوخودوس بپردازیم که امید است مورد توجه شما قرار گیرد.

آشنایی با مزایای روغن اسطوخودوس

یکی از مزایای آروماتیک روغن اسطوخودوس که به طور گسترده ای شناخته شده است، توانایی آن برای ترویج یک فضای آرام است که منجر به آرامش خواب شب می شود. خواص آرام بخش روغن باعث ایجاد یک محیط آرام می شود که به خوبی برای استراحت و خوابیدن مناسب است. چند قطره اسطوخدوس را به بالش یا ملافه های خود اضافه کنید تا عطر را به هنگام خوابیدن مصرف کنید. شما همچنین می توانید روغن اسطوخودوس را، به عنوان بخشی از مراسم خواب آرامش بخش به پای خود بمالید.

قرار گرفتن در معرض نور خورشید خوب است، اما مقدار بیش از حد آن می تواند موجب تحریک پوست شود. خوشبختانه روغن اسطوخودوس دارای خواص آرامش بخش است که برای آرام کردن تحریکات پوستی مناسب است.

آشنایی با مزایای روغن اسطوخودوس

خواص:

علاوه بر خواص معطر و آرامش بخش آن، اسانس اسطوخودوس همچنین می تواند باعث کاهش احساس تنش داخلی در هنگام استفاده شود. در حالی که کاربردهای داخلی استفاده از اسانس اسطوخودوس اغلب برای ترویج خواب آرام است که می تواند باعث آرامش و احساس راحتی در طول ساعات خواب شما شود. این نیز می تواند به شما کمک کند تا آرامش خود را حفظ کنید و در هنگام خواب به آرامش برسید.

عطر تازه، پودر و گل اسطوخودوس می تواند شما را از شر موم و بوی عجیب و غریب که ممکن است در خانه داشته باشید، خلاص کند. روغن اسطوخدوس را با آب در یک بطری اسپری ترکیب کنید تا یک راه حل فوری برای از بین بردن بوی ناخواسته ایجاد کنید که ممکن است در خانه یا وسایل شما ایجاد شده باشد.

اسطوخدوس بشتر برای خواص آرام بخشش به کار می رود، اما برای طعم و عطر آن نیز به طور گسترده ای در آشپزی استفاده می شود. شما می توانید روغن اسطوخدوس را هنگام پخت و پز استفاده کنید تا طعم مرکبات را در سس لیمو برای مرغ یا ماهی، سالاد و غیره را ایجاد کنید. روغن اسطوخدوس همچنین یک طعم عالی را به مارینادها، محصولات پخته شده و دسرها اضافه می کند.

 

منبع: هلودکتر

دیدگاهتان را بنویسید