آشنایی با مزایای روغن بادام تلخ و تاثیر آن بر کاهش وزن و سم زدایی

آشنایی با مزایای روغن بادام تلخ و تاثیر آن بر کاهش وزن و سم زدایی


شاید شما هم تاکنون در مورد فواید بادام تلخ چیزهایی شنیده باشید البته ما به طور کلی دو نوع بادام تلخ و بادام شیرین داریم که هر کدام دارای فواید بسیار زیادی برای بدن است. یکی از مواردی که می توان از بادام ها استفاده کرد، روغن آنها است که تاثیر خوبی بر روی کاهش وزن و سم زدایی دارد. مثلا مواد موثری که در بادام تلخ وجود دارد عبارتند از:۵۰٪ اسید چرب اشباع مونو، بنزالدئید، گلیکوزید آمیگدالین و سیانید هیدروژنی یا اسید پروسیک که در این مقاله ما به مزایای این روغن بادام خواهیم پرداخت.

آشنایی با مزایای روغن بادام تلخ و تاثیر آن بر کاهش وزن و سم زدایی

دارای خاصیت بیحس کنندگی

بیهوشی به طور معمول در درمان پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد، زمانی که بیمار نیاز به بخیه زدن یا عملیات جراحی دارد. بادام تلخ حاوی ترکیبات گلیکوئید آمیگدالین است که به شما کمک می کند تا بخش کوچکی از بدن خود را بی حس کرده و درد را کم کنید. داروی بیحسی فقط برای کاربرد خارجی استفاده می شود، نباید مصرف شود زیرا برای سلامتی خوب نیست.

بالابردن سرعت کاهش وزن

روغن بادام تلخ نیز به کاهش وزن با خارج کردن مایع سمی بدن در قالب ادرار و عرق کمک می کند. اگر شما آن را به طور منظم مصرف کنید، این کار به کاهش وزن کمک می کند و باعث می شود سیستم بدن به درستی کار کند.

تسفیه بدن از سموم

سم زدایی به معنای حذف سم از بدن است که به طور عمده برای بدن مضر است. اگر سم در طول زمان از بدن خارج نشود، بیماری های خاصی نظیر خارش روده، تنش، ایجاد پوست مرده و موهای نازک و غیره بوجود می آید، اما برای به دست آوردن مزایای آن لازم است که رژیم غذایی خود را با مشاوره متخصص تغذیه تنظیم کنید.

بهبود تب

اگر دچار تب هستید، آن به کاهش درجه حرارت بدن کمک خواهد کرد. بادام تلخ مسمومیتی که به قارچ، ویروس و باکتری ها منجر می شود را متوقف می کند تا تب را از بین ببرد. بنابراین اگر شما تب دارید، سعی کنید روغن بادام را به بدن بمالید تا دمای بدنتان را کاهش دهد.

جلوگیری از سرطان

سرطان یک بیماری خطرناک است که باعث ایجاد رادیکال های آزاد موجود در بدن می شود. روغن بادام تلخ شانس ابتلا به سرطان را با حذف رادیکال های آزاد بدن کاهش می دهد. همچنین می توانید از این روغن برای پوست و موی خود استفاده کنید. اما برای جلوگیری از عوارض، آن را بیش از حد استفاده نکنید. بنابراین یا از آن به صورت محدود استفاده کنید یا در صورت نیاز به مصرف زیاد با پزشک مشورت کنید.

 

منبع: هلودکتر

دیدگاهتان را بنویسید