آشنایی با مزایای روغن رزماری برای موی سر

آشنایی با مزایای روغن رزماری برای موی سر


روغن رزماری یکی از روغن های طبیعی است که کاربردهای فراوانی دارد مثلا می توانید در پختن غذا از این روغن استفاده کنید و یا اینکه موهای سر را با این روغن ماساژ دهید که بسیار در رشد مو موثر می باشد. از دیرباز تا کنون از خواص دارویی این روغن استفاده های زیادی میشده مثلا از مزایای خوب این روغن این است که هضم غذا را بهتر می کند یا اینکه دردی که در عضلات شما است را بهبود می بخشد و البته برای حافظه شما نیز مفید است. تحقیقات حاکی از آن است که اسانس های این روغن گیاهی، خاصیت آنتی اکسیدانی دارند که در این مقاله به مزایای آن برای موی سر می پردازیم.

آشنایی با مزایای روغن رزماری برای موی سر

موثر در رشد موها

شواهد علمی نشان می دهد که روغن رزماری می تواند باعث افزایش رشد مو شود. یک مطالعه بر روی موش ها نشان داد که افزایش رشد مو در حیوانات دارای ریزش مو ناشی از تغییر هورمون و اصلاح مو است. به نظر می رسد مواد طبیعی فعال در رزماری می تواند به از بین بردن برخی از علل طاسی کمک کند. محققان این حقیقت را در نظر می گیرند که روغن رزماری می تواند به عنوان یک داروی رشد مو مورد استفاده قرار گیرد. مطالعات قبلی در مورد آلوپسی بیماران غیر قابل استناد بود زیرا رزماری با چندین اسانس دیگر ترکیب شده بود و در حالی که درمان موفقیت آمیز بود، نمیشد تشخیص داد که کدام عنصر باعث افزایش رشد مو می شود.

آشنایی با مزایای روغن رزماری برای موی سر

تاثیر آن بر پوست سر

املاح روغن رزماری آن را به یک محصول ضد قارچ و یک عنصر مورد علاقه در درمان های پوست سر تبدیل کرده است. شوره سر یکی از انواع مخمر است، بنابراین معنی آن این است که آن را با داروهای ضد قارچ می توان درمان کرد. استفاده از محصولات ضد التهاب نیز برای شوره سر که به عنوان یک التهاب مزمن پوست سر معرفی می شود، توصیه شده است. یکی از مواد اصلی فعال در رزماری، اسید رزمارینیک است، که دارای خواص ضدالتهابی و ضد باکتریایی می باشد و باعث می شود انتخاب منطقی برای آرام کردن و تمیز کردن پوست سر برای جلوگیری از عفونت در پوست خراشیده شده باشد.

 

منبع: هلودکتر

دیدگاهتان را بنویسید