آشنایی با مزایای شانه زدن بدن

آشنایی با مزایای شانه زدن بدن


شانه زدن بدن را برخی از انسان ها انجام می دهند ولی برخی افراد نیز به انجام آن اصراری ندارند و نسبت به آن بی توجه هستند ولی منظور ما از شانه زدن، شانه زدن بدن است که باعث جوان شدن پوست می شود. نحوه انجام آن نیز به این صورت است که فرد، خیلی آرام روی پوست خود را شانه می کند که برای اینکار باید از شانه مخصوص بدن استفاده کرد که توصیه شده بین یک تا دو بار در روز و وقتی پوست بدنتان خشک است انجام دهید که در این مقاله از سایت جنگلبان، ما به مزایای  و تاثیرات مثبت شانه زدن بدن می پردازیم.

آشنایی با مزایای شانه زدن بدن

مزایای شلانه زدن بدن

واضح ترین مزیت برس بدن حذف سلول های پوست مرده از بدن است، به طوری که پوست تازه تر و تیز تر را فراهم می کند. افرادی که پوست خشک دارند، از افزایش رطوبت بهره مند می شوند، زیرا برس زدن باعث تحریک عرق و غدد چربی می شود. همچنین می تواند بافت پوست را در مناطق خشک مانند آرنج، زانو و مچ پا بهبود بخشد.

با توجه به تن پوست، برخی از برس های خشک باعث کاهش ناهمواری های پوستی می شوند، با این حال، هیچ شواهد علمی قطعی در مورد این مزایای تونینگ وجود ندارد و نتایج اغلب موقتی هستند. در بعد داخلی، شانه زدن بدن جریان خون را در دستگاه گوارش و سیستم لنفاوی تحریک می کند، که کمک می کند تا سموم را از بدن حذف کنید.

بدن قادر به از دست دادن ۱ لیتر سموم در روز است و شانه زدن بدن برای کمک به این روند خواهد بود. برس کشیدن جریان خون به غدد لنفاوی را افزایش می دهد در حالیکه سلول های مرده پوست را از بین می برد. هر روز قبل از دوش گرفتن با شانه زدن پوست خشک، سفتی و تن را افزایش و رسوبات پوستی را کاهش دهید که نه تنها وضعیت بدن شما را بهتر می کند، بلکه سطح انرژی و ایمنی را نیز افزایش می دهند. علاوه بر آن کمک می کند تا موهای ناخواسته را از دست بدهید.

 

منبع: هلودکتر

دیدگاهتان را بنویسید