آشنایی با مزایای مسواک زدن و تاثیر آن بر بیماری های قلبی

آشنایی با مزایای مسواک زدن و تاثیر آن بر بیماری های قلبی


مسواک زدن: همه ما می دانیم که برای اینکه دندان های سالمی داشته باشیم و در نتیجه لبخند زیبا و علاوه بر آن دهانمان بوی خوبی دهد، باید مسواک بزنیم و از طرف دیگر حداقل 6 ماه یکبار جهت ویزیت دندان ها باید نزد دندانپزشک برویم تا مطمعن شویم همه چیز مرتب است. علاوه بر اینها مسواک زدن بیماری های مربوط به لثه را نیز کاهش می دهد. همانطور که می دانید در حال حاضر هزینه ترمیم کردن دندان بسیار بالا است که برای اینکار باید از دندان های خود مراقبت کنید تا کار به خرابی های جدی دندان نکشد.

آشنایی با مزایای مسواک زدن و تاثیر آن بر بیماری های قلبی

صرفه جویی در هزینه ها

پیشگیری بسیار ارزانتر از درمان است. مسواک زدن دندان ها باعث جلوگیری از ایجاد پوسیدگی و سایر عوارض دندانی می شود.

جلوگیری از خراب شدن لثه

مسواک زدن منظم، لثه ها را تحریک می کند، که آنها را سالم نگه می دارد و از این طریق مانع از ابتلا به بیماری های مختلف در لثه ها می شود.

آشنایی با مزایای مسواک زدن و تاثیر آن بر بیماری های قلبی

تاثیر مسواک زدن در بیماری های قلبی

مجله پزشکی آمریكا سلامت دندان را به کاهش خطرات حمله قلبی و سکته مغزی مرتبط كرده است. بیماری لثه یکی از شاخص های بیماری قلبی است. همچنین باکتری های بد در دهان می توانند به جریان خون منتقل شوند که شانس ابتلا به حمله قلبی یا سکته مغزی را افزایش می دهد.

دندانپزشکان توصیه می کنند مسواک زدن خود را برای دو دقیقه دو بار در روز، یک بار در صبح و یک بار در شب انجام دهید. یک خمیر دندان که حاوی فلوراید است را انتخاب کنید که به جلوگیری از پوسیدگی ها کمک می کند. سایر مواد در خمیر دندان، مانند ساینده و مواد شوینده، برای حذف لکه ها و باکتری ها استفاده می شوند. نخ دندان کمک می کند تا از پلاک، ذرات و مواد غذایی بین دندان ها خلاص شوید. هر دوی این عادت ها برای سلامت دندان ضروری است. یک مسواک نرم انتخاب کنید تا از آسیب دیدن دندان ها و لثه ها جلوگیری شود. مسواک را با زاویه ۴۵ درجه ای در برابر خط لثه نگه دارید و از خط لثه به سطح دندان مسواک بزنید. داخل دندانهایتان را هم مسواک بزنید.

دندانپزشکان معمولا توصیه می کنند از نخ دندان مصنوعی استفاده شود به دلیل اینکه نازک تر است و آسان تر بین دندان ها حرکت می کند. با استفاده از عقب و جلو بردن، نخ دندان را بین دندان ها قرار دهید تا در نزدیکی لثه قرار گیرد. شکل “C” را در اطراف لبه دندان قرار دهید و آن را به بالا و پایین بکشید. این روند را در تمام دندان ها انجام دهید و مطمئن باشید که قسمت پشتی دندان هایتان را نیز نخ دندان بکشید.

 

منبع: هلودکتر

دیدگاهتان را بنویسید