آشنایی با مزایای مصرف نعناع

آشنایی با مزایای مصرف نعناع


نعناع: یکی از مواردی که برای داشتن بدنی سالم ضروری است، استفاده از سبزیجات است و حتما باید آنها را در رژیم غذایی روزانه خود بگنجانید که یکی از این سبزیجات پرخاصیت که بسیار بوی خوبی نیز دارد، نعناع است که بسیار خواص گوناگونی دارد و برای بدن نیز بسیار مفید است. در مواقع استفاده توصیه می شود که از سبزی های تازه استفاده کنید که از این رو ما نیز در مجله پزشکی نازدونه یک مقاله راجب فواید این سبزی برای شما آماده کرده ایم که امید است مورد توجه شما دوستان قرار گیرد.

آشنایی با مزایای مصرف نعناع

ویتامین های موجود

نعناع تازه  و نخود فرنگی، حاوی چندین ویتامین و مواد معدنی ضروری برای سلامتی است، گرچه آنها مقدارشان زیاد نیست. به عنوان مثال، این سبزی حاوی مقدار کمی از آهن است که شما برای ساخت گلبول های قرمز به آن نیاز دارید. این سبزی همچنین مقدار کمی فیبر، ویتامین A و پتاسیم دارد.

آشنایی با خواص آنتی اکسیدانی سبزی

یکی از مزایای اصلی این سبزی این است که حاوی آنتی اکسیدان های قوی است. به گفته مایکل ت. موری و یوزف پیزورنو، نویسندگان “دایره المعارف غذاهای بهبودی”، به عنوان مثال، این سبزی دارای الکل پریلیل است که ممکن است مانع از ایجاد یا گسترش سرطان شود. نعناع همچنین حاوی آنتی اکسیدان دیگری است که اسید رزمارینیک نام دارد و می تواند به پیشگیری و درمان آلرژی های خاص کمک کند.

تاثیر بر دستگاه گوارش

طبق نظر موری و پیتزورنو، خوردن برگ این سبزی می تواند به ترویج هضم کمک کند. ساقه نعناع ​​همچنین مانند یک نعناع عمل می کند، به این معنی که می تواند باعث کاهش گاز معده و علائم مرتبط با آن شود. پودر نعناع موجب می شود که صفرا کارآمد تر باشد، به این معنی که شما سریعتر غذا را هضم کنید و به گفته مرکز پزشکی دانشگاه مریلند نعناع همچنین به عضلات دستگاه گوارش کمک می کند.

آشنایی با مزایای مصرف نعناع

نحوه مصرف

برگ این سبزی را برش دهید و آنها را روی یک سالاد یا کیک بریزید. برگ ها مقدار کمی از مواد مغذی و همچنین طعم تند را به غذا اضافه می کنند. پودر نعناع را بر روی تکه های گوشتی بریزید و گوشت پخته شده را با برگ سبزیجات به همراه روغن کنجد یا روغن زیتون مصرف کنید. برگ نعناع خرد شده را با چای یا قهوه لیمو دم کرده و یا آنها را به سالاد میوه اضافه کنید.

اگر میخواهید از این سبزی برای درمان حالت تهوع استفاده کنید، ابتدا با پزشک خود صحبت کنید، مخصوصا اگر بیماری ریفلاکس معده یا GERD داشته باشید، مرکز پزشکی دانشگاه مریلند این اخطار را می دهد. پودر نعناع می تواند نشانه های GERD را افزایش دهد، زیرا می تواند باعث ایجاد اسید معده شود و تا مری آن را بازگرداند.

 

منبع: هلودکتر

دیدگاهتان را بنویسید