آشنایی با مزایا و تاثیرات مثبت مصرف میوه لیمو

آشنایی با مزایا و تاثیرات مثبت مصرف میوه لیمو


میوه لیمو یکی از میوه های خوشمزه و بسیار پرخاصیت است که سابقه آن به قاره آسیا برمی گردد. ویتامین ها و مواد مغذی بسیاری در میوه لیمو  وجود دارد که محبوبیت این میوه را بالا برده است. این میوه در غذاها نیز کاربرد فراوانی دارد که از این رو ما نیز در مجله پزشکی نازدونه تصمیم گرفتیم در این مورد مقاله ای خدمت شما عزیزان ارائه دهیم و از کاربردها، مزایا و فواید میوه لیمو برای شما سخن بگوییم. همچنین از تاثیر این میوه بر کاهش سرعت پیری با شما سخن خواهیم گفت که امیدواریم مورد توجه شما قرار گیرد.

آشنایی با مزایا و تاثیرات مثبت مصرف میوه لیمو

موثر در فشار خون

محققان دانشگاه کاتولیک کره معتقدند که ترکیب روغن های لیمو (Citrus limonum)، اسطوخودوس (Lavandula angustifolia) و یلانگ ییلانگ (Cananga odorata) در نسبت ۲: ۲: ۱ برای آروماتراپی در کاهش میزان سیستولیک فشار خون و فعالیت سیستم عصبی سمپاتیک موثر است.

جلوگیری از سرطان

مطالعات به این نتیجه رسیده اند که بین مصرف فلاونوئید و ویتامین C در لیمو و خطر ابتلا به سرطان مری رابطه معکوس وجود دارد. کسانی که بیشتر آب لیمو مصرف می کردند خطر ابتلا به سرطان مری را کاهش می دادند.

مقابله با گونه ای از باکتری ها

آب لیمو و محصولات لیمو برای از بین بردن باکتری های ویبریو کلر مفید می باشد و به عنوان یک عامل آفت کش عمل می کنند.

آشنایی با مزایا و تاثیرات مثبت مصرف میوه لیمو

مقابله با عفونت

۳۰ گرم آب لیمو حاوی ۲۳ درصد از نیازهای روزانه ویتامین C است. ویتامین C یک آنتی اکسیدان محلول در آب است که به بدن کمک می کند تا مقاومت در برابر عوامل عفونی را افزایش دهد و رادیکال های آزاد کننده سرطان در بدن را از بین ببرد.

جلوگیری از پیری

مصرف کافی ویتامین C نه تنها سیستم ایمنی را بهبود می بخشد بلکه می تواند باعث ایجاد و حفظ کلاژن، یک پروتئین ضروری در مو و پوست شود.

جلوگیری از افزایش وزن

محققان دانشگاه Sugiyama Jogakuen دریافتند که پلی فنول های لیمو در رژیم غذایی مانع از افزایش وزن و تجمع چربی در بدن می شوند.

خاصیت آنتی اکسیدانی لیمو

محققان دانشگاه فنی مونیخ دریافتند که آنتی اکسیدان های موجود در روغن لیمو مانند آلفا توکوفرول، بتا کاروتن، لیکوپن، گاما ترپینن، به طور موثر باعث کاهش اکسیداسیون لیپوپروتئین با چگالی کم (LDL) یا کلسترول بد می شوند. وقتی این اتفاق می افتد، خطر ابتلا به گرفتگی عضلات در فرد نیز کاهش می یابد.

 

منبع: هلودکتر

دیدگاهتان را بنویسید