آشنایی با نحوه مراقبت از پوست صورت در مراحل مختلف زندگی

آشنایی با نحوه مراقبت از پوست صورت در مراحل مختلف زندگی


پوست صورت تاثیر مستقیم در زیبایی فرد دارد زیرا اولین چیزی که شما در ملاقات با افراد مختلف می بینید، صورت آن ها می باشد بنابراین پوست صورت در این امر بسیار موثر می باشد. نحوه مراقبت از پوست صورت در افراد مختلف متفاوت می باشد زیرا که ما انواع مختلفی پوست داریم. مثلا پوست چرب، پوست خشک و غیره و همچنین نحوه مراقبت از پوست در سنین مختلف و در مراحل مختلف زندگی نیز با هم تفاوت دارد. مثلا موارد مورد نیاز پوست در سن 20 سالگی با موارد مورد نیاز پوست در سن 40 سالگی با هم متفاوت است که در این مقاله از مجله پزشکی دکتر سه به مراقبت از پوست صورت در مراحل مختلف زندگی خواهیم پرداخت.

آشنایی با نحوه مراقبت از پوست صورت در مراحل مختلف زندگی

پوست صورت در 20 سالگی

چگونگی تمیز کردن پوست شما در سال های جوانی، میزان موفقیت در مراقبت از پوست شما در سالهای بعدی زندگی را تعیین میکند. در ۲۰ سالگی، مراقبت ها بیشتر در زمینه پیشگیری است. اطمینان حاصل کنید که سن درست برای شروع این اقدامات در مراقبت های حیاتی پوست را میدانید.

آشنایی با نحوه مراقبت از پوست صورت در مراحل مختلف زندگی

پیشگیری از آثار خورشید

هر متخصص پوست به شما می گوید که یکی از مهم ترین چیزهایی است که می توانید برای محافظت از پوست خود انجام دهید، استفاده از یک کرم ضد آفتاب در طیف گسترده ای با SPF 30+ هر روز، چه در روزهای بارانی و چه آفتابی می باشد. دکتر دبرا جالیمان، متخصص پوست در شهر نیویورک، توضیح می دهد که اشعه های UV به بافت کلاژن و الاستیک پوست آسیب میرساند و موجب ایجاد چین و چروک، هایپریگمانتاسیون، لکه های قهوه ای رنگ، رگ های خونی مسدود شده، و بافت ناهموار می شود. افرادی که به دلایل مذهبی خود را از آفتاب می پوشانند، بسیار ظاهر جوانتری دارند، غیر از اینکه از سرطان پوست نیز محافظت می کند. بنابراین برای هر گروه سنی استفاده از ضد آفتاب مهم است.

آکنه

فقط به این دلیل که شما در سال های نوجوانی خود نیستید به این معنا نیست که آکنه به طور ناگهانی ناپدید می شود. برای حفظ پاکیزگی پوست، دکتر جالیمان پیشنهاد می کند از یک پاک کننده یا کلینزر یا پد های ضدعفونی شده با اسید سالیسیلیک استفاده نمایید. شما همچنین می توانید داروهای خانگی برای آکنه را امتحان کنید و یا داروهای ضد آکنه را که متخصصین پوست توصیه مینمایند، مصرف کنید.

منافذ پوست

همچنین یک بار در هفته از یک ماسک تمیز و تصفیه کننده استفاده کنید تا منافذ پوست را عمیقا پاک کند. فرمول هایی با مواد تشکیل دهنده از جمله زغال چوب یا خاک رس را جستجو کنید. اگر پوست صورت شما سرشار از آگنه می باشد، استفاده از ماسک های صورت مخصوص پوست های خشک شده و آسیب دیده ضروری است!

درمان چشم های خسته

ماسک های چشم و یا پدهای مخصوص چشم، یک راه درمانی برای خوب به نظر رسیدن چشم های خسته هستند، حتی اگر ساعت های طولانی شب را تجربه کرده باشید.

آشنایی با نحوه مراقبت از پوست صورت در مراحل مختلف زندگی

پوست صورت در 30 سالگی

در طول این دهه تغییر هورمون و استرس می تواند پوست شما را از نوسانات خارج کند. اگر پوست خود را در ۲۰ سالگی مراقبت نکنید، وقت آن رسیده است تا کنترل برخی از آسیبها را انجام دهید.

پدیده تغییر رنگ

دکتر جالیمان می گوید: “وقتی که بیمارانی که در دهه ۳۰ هستند به من مراجعه میکنند، من تغییر رنگ زیادی در صورت آنها می بینم – بیشتر به دلیل بارداری، ملاسما و آسیب های خورشید. او پیشنهاد می کند از ویتامین C در صبح استفاده کنید. همچنین اگر با لکه های تیره یا ناهمواری روی پوست مواجه هستید باید ترفندهای دیگری اتخاذ نمایید.

مشکلات هورمونی

متاسفانه، نقایص و عیبهای پوست می توانند تا ۳۰ سالگی شما را دنبال کنند. اگر هنوز در معرض یا دچار التهاب هستید، یک تونر متعادل کننده pH (بدون الکل)، مانند تونر متعادل کننده چای سبز یا تونر سرکه تمشک را امتحان نمایید.

پیر شدن پوست

رتینول (ویتامین A) ویتامین مورد علاقه در میان متخصصین پوست است که از توانایی زیادی در ارتقاء بازده سلولی برخوردار است، در نتیجه باعث افزایش شعاع و کاهش خطوط و تغییر رنگ می شود. از آنجا که رتینول حساسیت به نور را افزایش می دهد، بهترین استفاده از آن در شب است. اگر دارای پوستی حساس هستید، کرم شب ضد پیری و چین و چروک و یا سرم اصلاح چروک را در نظر بگیرید. این چیزی است که متخصصین پوست میخواهند شما در مورد پیشگیری و درمان چین و چروک ها بدانید.

آشنایی با نحوه مراقبت از پوست صورت در مراحل مختلف زندگی

پوست صورت در 40 سالگی

نشنیده اید که ۴۰ همان ۲۰ جدید است؟ اطمینان حاصل کنید که پوست شما شرایط ۲۰ سالگی را با استفاده از مواد مغذی در کیت پزشکی کابینت منزل شما به یاد می اورد.

تاثیر آب رسانی

همان طور که سن پوست افزایش می یابد، روغن بیشتری از دست میدهد. در اینجا راهکارهایی در مورد چگونگی مبارزه با خشکی پوست ارائه شده است: تونرهای مرطوب کننده و آبرسان را با آب های میسلار ملایم جایگزین کنید. تمیزکننده ها یا کلینزرهای خشن را با کرمهای با فرمولاسیون های تغذیه کننده مانند جوان کننده ها برای پیشگیری از پیری پوست جایگزین کنید. این ها کاملا پاک کننده و ضد پیری پوست و مو، بدون نیاز به سلب روغن های طبیعی گرانبها از پوست هستند. این چیزی است که شما مخصوصا اگر پوست خشک داشته باشید باید در نظر بگیرید.

از بین رفتن رطوبت

خستگی و خشکی پوست شکایت مشترک زنان در ۴۰ سالگی آنها است. روغن صورت یک راه عالی برای تقویت درخشش و رطوبت پوست است. همه چیزی که شما نیاز دارید چند قطره استفاده در صبح و عصر است. روغن های مخصوص پوست صورت و ترفندهای شگفت انگیز دیگر برای پوست سالم و درخشان را امتحان کنید.

همچنین شروع به دیدن خطوطی در اطراف چشم خود خواهید کرد. دکتر جالیمان ژل هایی با فرمول محتوی پپتید را برای نرم کردن ناحیه ظریف اطراف چشم پیشنهاد میکند.

آشنایی با نحوه مراقبت از پوست صورت در مراحل مختلف زندگی

پوست صورت در 50 سالگی

در طول این دهه، بیشترین نگرانی ها شامل چین و چروک، افتادگی، ناهمواری پوست و خشکی است.

نحوه سفت کردن پوست صورت

با استفاده از یک سرم محتوی اسید هیالورونیک شروع کنید، این ماده مگنوم مرطوب کننده ۱۰۰۰ برابر وزن خود آب را در خود نگه میدارد. پیشرفت های تکنولوژی، اسید هیالورونیک (LMW-HA) را با وزن مولکولی کمتری تولید می کند که به راحتی به پوست نفوذ میکند تا موجب افزایش چربی، آبرسانی و سفت شدن پوست شما گردد.

نحوه از بین بردن چین و چروک

محصولات شب مبتنی بر رتینول هنوز هم بهترین برگ برنده شماست. اما می توانید مبارزه با چین و چروک ها را با غلظت بالاتری یا حتی یک گزینه تجویزی، مانند رنوا افزایش دهید. یک بار در هفته، یک ماسک متمرکز ضد پیری را امتحان کنید، مانند ماسک آرایشی آرام بخش قوی و حاوی رتینول خالص. دستورالعمل رتینوئید را از دست ندهید که متخصصین پوست از همه خواستند که از آن پیروی کنند.

نحوه پیشگیری از آسیب سلولی

با افزایش سن، گردش خون سلولی ما کاهش می یابد و آسیب ها بیشتر قابل مشاهده و بازیابی را دشوارتر می کند. در هنگام خواب از ماسک های ترمیم کننده و محصولات شب برای افزایش زیبایی و آرامش پوست خود استفاده کنید.

 

منبع: هلودکتر

دیدگاهتان را بنویسید