آشنایی با نشانه های اولیه بیماری ایدز در مردان و زنان

آشنایی با نشانه های اولیه بیماری ایدز در مردان و زنان


امروز در مجله پزشکی نازدونه مقاله مهم و کاربردی را برای شما عزیزان آماده کرده ایم که در مورد نشانه های اولیه بیماری ایدز در زنان و مردان است که توصیه می شود تا پایان مقاله ما را همراهی بفرمائید که امید است مورد توجه شما قرار گیرد. این بیماری در سیستم ایمنی بدن شما اختلال ایجاد می کند تا بدن شما نتواند با این بیماری مبارزه کند. این بیماری ایدز بیشتر از طریق تماس جنسی انتقال پیدا می کند و یکی از دیگر از راههای آن انتقال این بیماری، منتقل شدن از مادر به فرزند می باشد.

آشنایی با نشانه های اولیه بیماری ایدز در مردان و زنان

HIV

هیچ درمان قطعی برای HIV / AIDS وجود ندارد، اما داروهایی وجود دارد که می توانند به طور چشمگیری پیشرفت بیماری را کندتر کنند. این داروها باعث کاهش مرگ و میر به دلیل ابتلا به ایدز در بسیاری از کشورهای توسعه یافته شده اند. با این حال اچ آی وی همچنان به کاهش جمعیت در آفریقا، هائیتی و بخش هایی از آسیا ادامه می دهد. در صورت درمان نشدن، ممکن است چند ماه یا چند سال طول بکشد تا HIV سیستم ایمنی بدن را بیش از حد تضعیف کند.

 

پیشرفت بیماری HIV تا مراحل آخر به عنوان ایدز یا سندرم کمبود ايمنی شناخته شده است. مرحله آخر عفونت اچ آی وی به این معناست که سیستم ایمنی بدن به شدت آسیب دیده است و آن به دیگر عفونت ها بیشتر حساس شده است، حتی اگر در معرض آسیب قرار نگیرد، دیگر قادر به حفظ سلامتی نیست. به این ترتیب، افرادی که مبتلا به ایدز هستند اغلب دچار عفونت های سرماخوردگی، گلودرد یا قارچی می شوند.

نشانه های این بیماری

علائم در مردان و زنان مبتلا به ایدز ممکن است شامل موارد زیر باشد:

اسهال مداوم
حالت تهوع
استفراغ
کاهش سریع وزن
خستگی
زخم یا زخم در دهان
تب مداوم
لرزهای تکراری
تبخال یا بثورات پوستی
ریزش مو
تنگی نفس
سرفه
تورم مداوم یا طولانی در غدد لنفاوی
از دست دادن حافظه، سردرگمی یا اختلالات عصبی
بی اشتهایی
اضطراب
سرفه کردن
عرق شبانه
لیپودیستروفی / تغییرات چربی بدن
افسردگی

 

نشانه ها در زنان:

عفونت واژن، مانند عفونت مخمر و واژینوز باکتریایی
بیماری التهابی لگن (PID)

 

منبع: هلودکتر

دیدگاهتان را بنویسید