آشنایی با نشانه های بیماری سرطان پروستات

آشنایی با نشانه های بیماری سرطان پروستات


امروزه سرطان پروستات در مردان رو به افزایش است که عوامل مختلفی در این امر دخیل هستند که با توجه به اهمیت موضوع، ما در مجله پزشکی نازدونه مقاله ای مهم و کاربردی برای شما عزیزان آماده کرده ایم که از نشانه ها و علائم این بیماری با شما سخن می گوییم که توصیه می شود تا پایان مقاله ما را همراهی بفرمائید که امید است مورد توجه شما دوستان عزیز قرار گیرد. پروستات به گونه ای است که وضعیت هر بیمار مبتلا به این بیماری با یکدیگر فرق می کند و شرایط آنها با هم متفاوت است.

آشنایی با نشانه های بیماری سرطان پروستات

توضیحات:

کارشناسان سرطان در مراکز درمان سرطان آمریکا (CTCA) دارای تجربه گسترده ای در راستای صحت و تشخیص بیماری و ایجاد یک برنامه درمانی هستند که برای نوع خاصی از سرطان پروستات، طراحی شده اند.

پروستات یک ارگان گردو شکل است که اطراف مجرای ادراری را احاطه کرده است. آن سیالی تولید می کند که بخشی از مایع منی است. بیش از ۹۹ درصد سرطانهای پروستات در سلولهای غدد لنفاوی رشد می کنند. این نوع سرطان پروستات، آدنوکارسینوما نامیده می شود.

استراتژی های متعددی برای درمان آدنوکارسینوم پروستات، وجود دارد. بسته به موارد فردی و اهداف شما، بیش از یکی از این گزینه های درمان ممکن است مورد استفاده قرار گیرد.

نظارت فعال
عمل جراحي
شیمی درمانی
پرتو درمانی
ایمونوتراپی
هورمون درمانی

به ندرت، سرطان پروستات در بافت های دیگر پروستات ایجاد می شود که به نام سارکوم خوانده می شود.

آشنایی با نشانه های بیماری سرطان پروستات

نشانه ها

در اغلب موارد علائم سرطان پروستات، در مراحل اولیه بیماری مشخص نیست. علائم سرطان پروستات، ممکن است در هر فرد متفاوت باشد و هر یک از این علائم ممکن است ناشی از شرایط دیگر باشد. در نتیجه، مشاهدات معمول در قالب آزمونهای دیجیتال رکتال (DRE) و آزمایشات آندروژن خاص (PSA) پروستات مهم هستند. انجمن سرطان آمریکا توصیه می کند که مردان با تصمیم پزشک خود درباره تصمیم گیری برای سرطان پروستات، از سن ۵۰ سالگی مشورت آگاهانه دریافت کنند. مردان مبتلا دارای یک یا چند عامل خطر ساز برای سرطان پروستات باید زودتر با پزشک خود ملاقات کنند.

نشانه های مربوط به ادرار

با توجه به نزدیکی غده پروستات، در نزدیکی مثانه و مجرای ادرار، سرطان پروستات، ممکن است با انواع مختلف نشانه های ادراری همراه باشند. بسته به اندازه و مکان، تومور ممکن است مجرای ادرار را مختل کند و مانع عبور جریان ادرار شود. برخی علائم سرطان پروستات، مربوط به ادرار کردن عبارتند از:

سوزش یا درد در هنگام ادرار کردن
مشکل ادرار کردن، یا مشکل شروع و توقف در هنگام ادرار کردن
اغلب نیاز به ادرار کردن در شب است
از دست دادن کنترل مثانه
کاهش مقدار یا سرعت جریان ادرار
خون در ادرار (هماچوری)

آشنایی با نشانه های بیماری سرطان پروستات

نشانه های دیگر این بیماری

سرطان پروستات، ممکن است به بافت ها یا استخوان های اطراف گسترش یابد. اگر سرطان به

ستون فقرات گسترش یابد، ممکن است بر روی اعصاب نخاعی فشار آورد. سایر علائم سرطان پروستات، عبارتند از:

خون در مایع منی
مشکل داشتن نعوظ (اختلال نعوظ)
انزال زودرس
تورم در پاها یا ناحیه لگن
سستی یا درد در ناحیه باسن یا پا
درد استخوانی که از بین نمی رود یا منجر به شکستگی می شود.

 

منبع: هلودکتر

دیدگاهتان را بنویسید