آشنایی با نشانه های یائسگی در زنان

آشنایی با نشانه های یائسگی در زنان


غالبا بیشتر بانوان با این موضوع درگیر می شوند و آن را تجربه خواهند کرد ولی نکته مهم این است که علائم یائسگی ممکن است در هر شخصی فرق کند و در هر نفر به صورتی متفاوت باشد. یائسگی نشانه هایی دارد که حدودا بین چندین ماه تا چندین سال قبل از اینکه دوره هایتان شروع شود، شروع می شوند که در این حالت به آن پیش یائسگی گفته می شود  که از این رو ما در مجله پزشکی نازدونه تصمیم گفتیم برای شما عزیزان مقاله ای راجب علائم و نشانه های یائسگی آماده کنیم که امیدواریم مورد توجه شما قرار گیرد.

آشنایی با نشانه های یائسگی در زنان

تغییر در  الگوی دوره های شما

اولین نشانه یائسگی معمولا تغییر در الگوی طبیعی دوره های شما است. ممکن است شروع به داشتن دوره های غیرمعمول سبک یا سنگین کنید. فرکانس دوره های شما نیز ممکن است تحت تاثیر قرار گیرد. شما ممکن است هر دو یا سه هفته یک دوره داشته باشید، یا ممکن است یک ماه آن را نداشته باشید. در نهایت، تمام دوره ها متوقف خواهد شد.

نشانه ها

حدود ۸ زن در هر ۱۰ زن علائم اضافی را برای برخی از زمان های قبل و بعد از توقف دوره شان نشان می دهند. این می تواند برای برخی از زنان تاثیر بسزایی در زندگی روزمره داشته باشد. علائم معمول عبارتند از:

گر گرفتگی: احساسات کوتاه و ناگهانی گرما، معمولا در صورت، گردن و سینه که می تواند پوست شما را قرمز و دچار عرق کند
عرق شبانه: عرق های گرمی که در شب اتفاق می افتد
خواب مشکل: این ممکن است باعث شود شما در طول روز احساس خستگی و تحریک پذیری کنید.
کاهش میل جنسی

آشنایی با نشانه های یائسگی در زنان

مشکلات با حافظه
خشکی واژن و درد، خارش یا ناراحتی در طول رابطه جنسی
سردرد
تغییرات خلقی، مانند خلق و خوی کم یا اضطراب
تپش قلب – ضربان قلب ناگهانی بیشتر قابل توجه است
سفتی مفصلی و درد
توده عضلانی کاهش یافته است
عفونتهای مجاری ادراری (UTIs) مانند بیماری های مثانه

یائسگی همچنین می تواند خطر ابتلا به برخی مشکلات دیگر مانند استخوان های ضعیف (پوکی استخوان) را افزایش دهد. در صورتی که علائم خود را به خصوص ناراحت کننده می بینید، به پزشک خود را ببینید.

 

منبع: هلودکتر

دیدگاهتان را بنویسید