آشنایی با چای هایی که کمک به هضم غذا می کنند

آشنایی با چای هایی که کمک به هضم غذا می کنند


شاید شما هم از آن دسته از افرادی باشید که هضم غذا برایتان مشکل است و بدنتان زمان زیادی نیاز دارد تا غذاها را هضم کند. هضم به موقع و مناسب غذا توسط بدن باعث می شود دچار بیماری هایی نظیر یبوست، نفخ شکم، اسهال و غیره نشویم. گاهی اوقات برخی از افراد برای درمان این مشکل، رو به داروهای مختلفی می آورند ولی ما در این پست از مجله پزشکی نازدونه قصد داریم برای شما هفت نوع چای گیاهی معرفی کنیم که کمک زیادی در هضم غذا به شما خواهد کرد که امید است مورد توجه شما دوستان عزیز قرار گیرد.

آشنایی با چای هایی که کمک به هضم غذا می کنند

بهترین چای برای هضم غذا شامل موارد زیر است:

چای زنجبیلی – چای بابونه – چای زردچوبه – چای سنا – چای ادویه دار – چای نعنا

اکنون درباره این چای ها و تاثیر آنها بر هضم غذا بیشتر توضیح می دهیم:

چای به همراه زنجبیل

این چای گیاهی دارای مقدار زیادی آنتی اکسیدان، از جمله ماده فعال جینجرول، است که اسید معده را درمان کرده و باعث تقویت سیستم گوارشی شده، و مشکلات یبوست و نفخ را از بین می برد

چای به همراه ادویه

با توجه به وجود برخی ادویه جات در این چای، از جمله نعناع، میخک و زنجبیل،این چای قادر به افزایش سرعت سیستم گوارش و افزایش متابولیسم مواد غذایی می شود. در بسیاری از این ادویه ها نیز خواص ضد التهابی وجود دارد که می تواند التهاب روده را از بین ببرد.

تاثیر چای سبز در هضم غذا

این چای دارای مقدار زیادی از کاتچین ها است که می تواند تولید و فعالیت پپسین، ( آنزیم گوارشی) را افزایش دهد که می تواند به تجزیه پروتئین ها در غذائی که می خوریم کمک کند. این می تواند قابلیت زیست پذیری اسیدهای آمینه را هم افزایش دهد.

چای با بابونه

این چای در سراسر جهان برای سوء هاضمه بیش از حد توصيه شده است. این یک چای آرام بخش است که می تواند عضلات معده را آرام کند، که اغلب آنها تنگ شده و قفل می شوند و منجر به مشکلات معده و یبوست می شود.

چای به همراه سنا

چای سنا که به عنوان یک ملین موثر شناخته شده است که بسیار پرمصرف است اگر دارای یبوست هستید. این حرکات روده را بهبود میبخشد و به بهبود کلی سلامت روده کمک میکند.

چای با زردچوبه

کرکومین ماده فعال در زردچوبه است و این آنتی اکسیدان مسئول قلیایی شدن روده است و در نتیجه باعث کاهش اثرات بیماری ریفلاکس اسید و سایر مشکلات می شود که می تواند باعث از بین رفتن دستگاه گوارش شود.

چای به همراه نعنا

با افزایش آزادسازی صفرا چای نعناع میتواند به عبور از غذا از طریق روده کوچک کمک کند و علائم یبوست را کاهش دهد. طبیعت ضد التهابی این چای همچنین برای اسیدیته بیش از حد مفید است.

 

منبع: هلودکتر

دیدگاهتان را بنویسید