آموزش درست کردن اک مک بزلمه بدون استفاده از فر

آموزش درست کردن اک مک بزلمه بدون استفاده از فر


اک مک بزلمه: باز هم امروز در پستی دیگر از سایت نازدونه، با یک آموزش آشپزی خوشمزه و آسان دیگر در خدمت شما عزیزان هستیم و این بار هم قصد داریم یکی از غذاهای کشور ترکیه را به شما آموزش دهیم. در این پست، ما آموزش طرز تهیه اک مک بزلمه را به شما ارائه می دهیم که نوعی نان ترکی است. نکته مثبت در مورد این نان این است که بسیار خوشمزه است و طرفداران زیادی دارد و از طرف دیگر بدون استفاده از فر می توان آن را درست کرد که از این رو توصیه می شود برای فهمیدن نحوه پخت این نان ترکی، آموزش زیر را مرحله به مرحله ادامه دهید که امید است مورد توجه شما قرار گیرد.

آموزش درست کردن اک مک بزلمه بدون استفاده از فر

مواد مورد نیاز اک مک بزلمه:

برای درست کردن این نان به مواد زیر نیاز داریم :

شیر ولرم ۱٫۵ استکان

آب ولرم ۱٫۵ استکام

روغن زیتون ۱٫۵ ایتکان

شکر ۱ قاشق غذا خوری

خمیر مایه ۱ پاکت

نمک ۱ قاشق مربا خوری

آرد ۴ تا ۴٫۵ لیوان

 

آموزش پخت:

برای درست کردن بزلمه در یک کاسه یک و و نیم استکان آب ولرم , یک و نیم استکان شیر ولرم ریخته روی آن یک پاکت خمیر مایه می ریزیم و هم میزنیم اکنون یک و نیم استکان روغن زیتون , یک قاشق غذا خوری شکر و یک قاشق مربا خوری نمک و چهار لیوان آرد را کم کم میریزیم هم زده تا به دست نچسبد.

روی خمیر بزلمه را می پوشانیم بمدت چهل تا چهل و پنج دقیقه میگذاریم استراحت کند روی خمیر آرد پاشی کرده سپس چهارده قسمت چونه گیری کرده و هرکدام را با وردنه با ضخامت متوسط باز میکیم دقت کنید که کوچک باز میکنیم.

اکنون در تابه بزرگ مقداری کره ریخته و خمیر ها را در آن قرار داده در حرارت کم بپزد اک مک بزلمه وقتی پخت در ظرف قرار میدهیم تا وقتی گرم است به همه جایش کره می مالیم و گرم سرو میکنیم

بزلمه یکی از بهتریم و خوش طعم ترین نان های کشور ترکیه است که با هم یاد گرفتیم یک نان فوق العاده خوشمزه است طرفداران نان باید حتما این نان را امتحان کنند.اک مک بسیار وسوسه انگیزی است

منتظر انواع گوناگون این نان باشید و ما را از نظرات و پیشنهادات خود آگاه سازید.

 

منبع: هلودکتر

دیدگاهتان را بنویسید