آموزش طرز تهیه بنجیک سیب

آموزش طرز تهیه بنجیک سیب


با یک پست آموزش آشپزی خوشمزه و آسان دیگر از سایت دکتر سه، امروز هم در خدمت شما عزیزان هستیم و قصد داریم نحوه درست کردن بنجیک سیب را خدمت شما ارائه دهیم که یک وعده غذایی است که بهترین حالت مصرف آن وقتی است که در کنار چای آن را مصرف کنید. مقدار مواد مورد نیازی که در این آموزش موجود است برای حدودا 4 تا 6 نفر کفایت می کند و در زمان کمی هم آماده می شود و طرز تهیه ساده ای نیز دارد که برای یادگیری آن کافیست مراحل زیر را تا انتها دنبال کنید.

آموزش طرز تهیه بنجیک سیب

مواد مورد نیاز:

ابتدا مواد لازم برای خمیر را بیان میکنیم :برای درست کردن خمیر به مواد زیر نیاز داریم :

شکر ۳ قاشق غذا خوری

خمیر مایه ۱ قاشق غذا خوری

شیر ۱ لیوان

روغن مایع نصف لیوان

تخم مرغ ۱ عدد

آرد ۵ لیوان الک شده

 

مواد مورد نیاز برای داخل این بنجیک سیب:

برای داخل بنجیک به مواد زیر نیاز داریم :

سیب ۲ عدد

شکر نصف لیوان

پودر دارچین نصف قاشق غذا خوری

 

مواد مورد نیاز برای قسمت رویی:

پودر قند ۱ قاشق غذا خوری

آموزش پخت:

شکر , شیر , روغن مایع و تخم مرغ را در یک ظرف ریخته و خوب هم میزنیم آرد و مایه خمیر را در یک ظرف دیگر با هم مخلوط میکنیم. اکنون این مخلوط آرد را کم کم به مخلوط شکر می ریزیم خمیر نرمی میشود اکنون خمیر را در کاغذ محافظ قرار میدهیم یک ساعت استراحت کند.

سیب را رنده کرده و در قابلمه قرار میدهیم روی آن شکر ریخته و در حرارت قرار میدهیم تا وقتی که سیب آب انداخت و آبش را کشید می پزیم وقتی سیب پخت روی آن دارچین ریخته و حرارت را خاموش میکنیم. اکنون خمیر را در یک سطح صاف با کمک وردنه باز کرده و خمیر را نصف کرده و روی هم قرار مدهیم دوباره نصف کرده هشت تا شانزده مثلث می شود. داخل خمیرها از مخلوط سیب قرار میدهیم و رول میکنیم در سینی فر کاغذ روغنی انداخته شده می چینیم مدتی هم در سینی استراحت داده تا خوشمزه تر شود در فر ۱۹۰ درجه از قبل گرم شده قرار داده تا کمی رویش طلایی شود قبل از سرو کردن روی آن پودر قند می دهیم.

 

منبع: هلودکتر

دیدگاهتان را بنویسید