آموزش طرز تهیه بورک سیگاری پنیری

آموزش طرز تهیه بورک سیگاری پنیری


بورک سیگاری پنیری: در این پست از وب سایت نازدونه با یک آموزش آشپزی خوشمزه و آسان دیگر در خدمت شما هستیم و در این قسمت، قصد داریم آموزش طرز تهیه بورک سیگاری پنیری را خدمت شما عزیزان ارائه دهیم که بسیار خوشمزه بوده و یادگیری آن نیز ساده است و در عرض چند دقیقه می توانید نحوه پخت آن را فرا بگیرید که با پخت این غذا می توانید یک تجربه لذت بخش را در کنار خانواده خود تجربه کنید. میتوانید غذای بورک سیگاری پنیری را هم در وعده عصر و هم در وعده صبح مصرف کنید که امید است این آموزش مورد توجه شما قرار گیرد.

آموزش طرز تهیه بورک سیگاری پنیری

مواد مورد نیاز:

یوفکا ۲ عدد
مواد داخلی بورک سیگاری :

پنیر لر ۲۵۰ گرم

پنیر پیتزای رنده شده به مقدار کم

جعفری مقداری

آب مقداری

روغن سرخ کردنی برای سرخ کردن بورک ها

آموزش پخت:

برای درست کردن بورک سیگاری پنیری در یک کاسه دویست و پنجاه گرم پنیر لر روی آن به مقدار کم پنیر پیتزای رنده شده کمی نمک . یک مشت جعفری ریز خرد شده را میریزیم ( میتوانید جعفری نریزید اختیاری است )

دو عدد یوفکا رار روی هم قرار میدهیم ابتدا یوفکا ها را چهار قسمت کرده سپس هر کدام را سه قسمت کرده مجموعا بیست و چهار عدد یوفکای مثلثی خواهیم داشت.

اکنون یک عدد از یوفکاها را برداشته و در قسمت پهن آن مواد پنیری را قرار داده دقت کنید به کناره ها زیاد پنیر نریزید کناره های یوفکا را به داخل تا زده و محکم رول میکنیم اگر رول کردن شل باشد در اینصورت موقع سرخ کردن رول ها باز شده و پنیرها می ریزد.

در داخل کاسه مقداری آب ریخته و نوک یوفکا ها را در این آب فرو کرده تا محکم بچسبد.

اکنون در یک قابلمه به مقدار فراوان روغن سرخ کردنی ریخته و خوب داغ کرده و در روغن داغ بورک ها را سرخ میکمینیم دقت کنیم همه جایش سرخ شود.

آموزش طرز تهیه بورک سیگاری پنیری

اکنون بورک های سرخ شده را در ظرف مورد نظر چیده و گرم سرو میکنیم.

 

منبع: هلودکتر

دیدگاهتان را بنویسید