آموزش طرز تهیه بورک گل اسفناج

آموزش طرز تهیه بورک گل اسفناج


بورک گل اسفناج: باز هم امروز در وب سایت پزشکی دکتر سه، با یکی دیگر از پست های آموزش آشپزی خوشمزه و آسان دیگر در خدمت شما دوستان عزیز هستیم و در این قسمت قصد داریم طرز تهیه صحیح بورک گل اسفناج را به شما آموزش دهیم که یکی از غذاهای بسیار خوشمزه است و طرفداران بسیار زیادی دارد که در حالیکه دارای مزه بسیار عالی می باشد، نحوه پخت آن بسیار ساده است و در عرض چند دقیقه می توانید نحوه پخت آن را فرا بگیرید که با پختن این بورک گل اسفناج می توانید یک تجربه لذت بخش را در کنار خانواده خود داشته باشید که امید است این آموزش مورد توجه شما قرار گیرد.

آموزش طرز تهیه بورک گل اسفناج

مواد مورد نیاز برای خود بورک:

یوفکا ۳ عدد

مواد مورد نیاز برای داخل بورک:

اسفناج ۵۰۰ گرم

پنیر سفید رنده شده ۱ استکان

نمک ۱ قاشق چای خوری

فلفل سیاه , پاپریکا

مواد مورد نیاز برای تهیه سس بورک

آب ۱ استکان

روغن مایع ۱ استکان

مواد مورد نیاز برای تهیه قسمت رویی بورک:

زرده تخم مرغ

کنجد یا سیاه دانه

آموزش طرز تهیه بورک گل اسفناج

نحوه پخت:

برای درست کردن بورک گل اسفناج نیم کیلو اسفناج را تمیز کرده و ریز خرد میکنیم و در آب فراوان می شوئیم و میگذاریم آبش کاملا برود. اکنون اسفناج ها را در یک کاسه ریخته روی آن یک قاشق چای خوری نمک ریخته و خوب با دست ورز داده تا آب سبز آن خارج شود انقدر در دست فشار میدهیم که آب آن کاملا خارج شود اکنون یک استکان پنیر, فلفل سیاه و پاپریکا ریخته و خوب مخلوط میکنیم میتوانید در صورت دلخواه به این مخلوط دو تا سه ساقه پیازچه , جعفری هم بریزید.

آموزش طرز تهیه بورک گل اسفناج

حالا سس بورک را درست میکنیم برای درست کردن سس بورک در یک کاسه یک استکان آب, یک استکان روغن مایع را با هم مخلوط کرده سه عدد یوفکا را روی میز کار روی هم قرار داده و به چهار قسمت برش می زنیم جمعا دوازده عدد یوفکای مثلثی خواهیم داشت.

آموزش طرز تهیه بورک گل اسفناج

یکی از یوفکاها را رویش از ترکیب آب و روغن می مالیم ودر قسمت پهن مواد اسفناج را قرار داده و رول میکنیم.

آموزش طرز تهیه بورک گل اسفناج

سپس به شکل دایره می بندیم ( مثل تصویر ) تا مثل گل شود بخاطر همین اسمش بورک گل است برای اینکه در مدت پخت این بورک ها باز نشود به انتهای ان خلال دندان فرو کنید همه یوفکاها را هم به همین شکل درست میکنیم.

آموزش طرز تهیه بورک گل اسفناج

اکنون در سینی فرکاغذ روغنی انداخته و دانه دانه روی سینی می چینیم روی آنها زرده تخم مرغ می مالیم سپس کنجد یا سیاه دانه می پاشیم در فر ۱۸۰ درجه از قبل گرم شده قرار می دهیم بمدت بیست دقیقه بپزد تا روی آن طلایی شود.

آموزش طرز تهیه بورک گل اسفناج

بورک گل اسفناج را از فر خارج کرده گرم یا ولرم سرو میکنیم.

 

منبع: هلودکتر

دیدگاهتان را بنویسید