آموزش طرز تهیه خوراک اسفناج و قارچ

آموزش طرز تهیه خوراک اسفناج و قارچ


خوراک اسفناج و قارچ: باز هم با یک پست آموزش آشپزی خوشمزه و آسان دیگر از وب سایت نازدونه در خدمت شما هستیم که در این قسمت قصد داریم آموزش طرز تهیه خوراک اسفناج و قارچ را به شما ارائه دهیم که غذای بسیار راحت و خوشمزه ای است که خواص بسیار زیادی نیز دارد زیر هم قارچ و هم اسفناج، دو ماده غذایی پرخاصیت هستند. در عرض چند دقیقه می توانید نحوه پخت این خوراک اسفناج و قارچ را یاد بگیرید و با درست کردن آن، یک تجربه لذیذ را در کنار خانواده خود تجربه کنید که امید است مورد توجه شما قرار گیرد.

آموزش طرز تهیه خوراک اسفناج و قارچ

مواد مورد نیاز جهت درست کردن خوراک:

اسفناج نیم کیلو

قارچ ۴۰۰ گرم

پیاز ۱ عدد

تخم مرغ ۳ عدد

نمک و فلفل سیاه

 

مواد مورد نیاز جهت درست کردن قسمت رویی خوراک:

پنیر پیتزای رندده شده

آموزش طرز تهیه خوراک اسفناج و قارچ

نحوه پخت:

برای درست کردن خوراک اسفناج و قارچ اکنون نیم کیلو اسفناج را شسته و تمیز کرده و در آب فراوان می شوئیم و میگذاریم کاملا آبش برود. یک عدد پیاز را ریز خرد کرده چهار صد گرم قارچ داریم آنها را تمیز کرده و درشت خرد میکنیم.در یک قابلمه بزرگ پیازهای ریز خردشده را می ریزی روی آن دو قاشق غذ خوری روغن زیتون ریخته دو قیقه تفت میدهیم اکنون قارچ های تمیز شده و درشت خرد شده را می ریزیم بمدت سه تا چهار دقیقه تفت میدهیم و میپزیم.

اکنون روی قارچها ریخته و اسفناجهای خشک شده را می ریزیم یکی دو دفعه هم زده درب قابلمه را گذاشته تا اسفناجها پلاسیده شود اسفناجها را زیاد نپزید اگر اسفناج زیاد آب بدهد آبش را را دور می زیزیم بسته به ذائقه مقداری نمک و فلفل می زیزیم و هم میزنیم. اکنون در یک ظرف سه عدد تخم مرغ ریخته کمی نمک می زیزیم و تخم مرغ ها را خوب هم زده اکنون مخلوط اسفناج و قارچ را در یک ظرف فر مناسب قرار داده رویش آن مخلوط تخم مرغ می ریزیم و کمی هم زده در فر ۱۸۰ درجه از قبل گرم شده قرار میدهیم تا بپزد.

وقتی خوراک اسفناج و قارچ پخت از فر خارج کرده و پنیر پیتزای رنده شده را ریخته ودوباره در فر قرار میدهیم تا رویش طلایی شود این هم یک غذای مغذی از اسفناج و قارچ امیدوارم مورد پسند شما و اعضای خانواده واقع شود و این مقدار مواد برای چهار نفر است.

 

منبع: هلودکتر

دیدگاهتان را بنویسید