آموزش طرز تهیه خوراک بادمجان بدون گوشت

آموزش طرز تهیه خوراک بادمجان بدون گوشت


خوراک بادمجان : باز هم در این پست از وب سایت نازدونه، با یک آموزش آشپزی خوشمزه و آسان دیگر در خدمت شما عزیزان هستیم و در این قسمت قصد داریم آموزش طرز تهیه خوراک بادمجان بدون گوشت را برای شما ارائه دهیم. خوراک بادمجان، یکی از غذاهای محبوب ترکیه است که جایگاه خاصی در آن کشور دارد و یادگیری آن نیز ساده است. موادی که ما در این خوراک بادمجان بدون گوشت استفاده کرده ایم برای حدودا 4 نفر کافیست که برای اینکه بفهمید چگونه می توانید این غذا را بپزید، کافیست مراحل زیر را یک به یک دنبال کنید.

آموزش طرز تهیه خوراک بادمجان بدون گوشت

مواد مورد نیاز:

بادمجان متوسط ۴ عدد

فلفل سبز ۳ عدد

پیاز ۱ عدد

گوجه فرنگی متوسط ۲ عدد

رب گوجه فرنگی ۱ قاشق مربا خوری

روغن زیتون نصف استکان

شکر ۱ قاشق مربا خوری

نمک

آموزش پخت:

برای درست کردن خوراک بادمجان چهار عدد بادمجان را یک در میان پوست گرفته و از درازا دو قسمت کرده سپس آنها را هم نصف کرده و مکعبی خرد میکنیم.این بادمجان های مربعی خرد شده را در آب و نمک به مدت بیست دقیقه قرار میدهیم سپس آبش را دور ریخته و میشوئیم.

اکنون دو عدد گوجه فرنگی مربعی خرد کرده یک عدد پیاز را ریز خرد کرده و یک عدد فلفل سبز را تخمه هایش را در آورده و خیلی ریز خرد میکنیم.

اکنون در یک قابلمه بزرگ نصف استکان روغن زیتون می ریزیم وروی آن پیازهای خرد شده را ریخته و دو دقیقه تفت میدهیم یک قاشق مربا خوری رب گوجه فرنگی می ریزیم یک دقیقه تفت داده اکنون بادمجانها را می زیزیم یکی دو دقیقه هم با بادمجان تفت میدهیم اکنون روی بادمجانها فلفل های خرد شده , گوجه فرنگی ها , نمک و یک قاشق مربا خوری شکر و یک استکان آب می ریزیم و خوب هم میزنیم درب قابلمه را قرار میدهیم تا آبش را بکشد گاها هم زده

وقتی این خوراک بادمجان پخته شد می گذاریم ولرم شود سپس آماده سرو کردن است این هم از خوراک بادمجان امروز ما که رسپی کشور ترکیه است و برای کسانی که در جستجوی غذاهای بدون گوشت هستند بسیار ایده آل است با زهم منتظر غذاهای بدون گوشت ما مخصوصا انواع خوراکی های بادمجان باشید.

 

منبع: هلودکتر

دیدگاهتان را بنویسید