آموزش طرز تهیه شیرینی پریشان شکلاتی ترکی

آموزش طرز تهیه شیرینی پریشان شکلاتی ترکی


شیرینی پریشان شکلاتی: امروز نیز در وب سایت نازدونه، با یک آموزش آشپزی خوشمزه و آسان دیگر در خدمت شما دوستان عزیز هستیم و در این قسمت قصد داریم وارد دنیای شیرینی های ترکی شویم و آموزش طرز تهیه شیرینی پریشان کشور ترکیه را خدمت شما ارائه دهیم که یکی از شیرینی های پرطرفدار کشور ترکیه است که جایگاه ویژه ای دارد و در عین حال که مزه عالی دارد، نحوه پخت آن بسیار ساده است و در عرض چند دقیقه می توانید آن را فرا بگیرید و در کنار چای مصرف کنید و یک تجربه لذت بخش در کنار خانواده خود داشته باشید که امید است این آموزش شیرینی پریشان شکلاتی مورد توجه شما قرار گیرد.

آموزش طرز تهیه شیرینی پریشان شکلاتی ترکی

مواد مورد نیاز:

برای درست کردن شیرینی پریشان شکلاتی به مواد زیر نیاز داریم

کره یا مارگارین ۱۰۰ گرم

شکر نصف لیوان

تخم مرغ ۱ عدد

آرد ۱٫۵ لیوان ( لیوان مورد استفاده د۲۰۰ میلی لیتر )

وانیل ۵ گرم

بگینگ پودر نصف قاشق چای خوری

نمک ۱ پنس

شکلات دانه ای ۱ لیوان

نحوه پخت:

برای درست کردن خمیر این شیرینی آرد یک و نیم لیوان, وانیل یک پاکت پنج گرمی , بکینگ پودر نصف قاشق چای خوری و نمک یک پنس را در یک کاسه الک کرده و با هم ترکیب میکنیم.

سپس کره یا مارگارین نرم شده صد گرم , شکر نصف لیوان و تخم مرغ یک عدد را در یک کاسه جداگانه ریخته و با میکسر هم زده اکنون به مواد خشک می ریزیم و به مخلوط کردن ادامه میدهیم سپس یک لیوان شکلات دانه ای ریخته و با کمک ریسک هم میزنیم.

اکنون از خمیر این شیرینی به کمک دو قاشق مربا خوری برداشته و در سینی فر کاغذ روغنی انداخته میچینیم در فر ۱۸۰ درجه از قبل گرم شده قرار میدهیم تا خیلی کم طلایی شوند.اکنون شیرینی پخته شده را از فر خارج کرده و میگذاریم سرد شوند.با این اندازه بیست عدد شیرینی خواهیم داشت.

می توانید مقدار مواد را با توجه به تعداد اعضای خانواده کم و زیاد کنید . شیرینی مناسبی برای دورهمی های خودمانی است امیدوارم درست کنید و نتیجه آن را با سایر کاربران به اشتراک بگذارید.این رسپی از رسپی های اصل ترکیه است که از زبان ترکیه ترجمه و در اختیار شما قرار داده شده است.

 

منبع: هلودکتر

دیدگاهتان را بنویسید