آموزش طرز تهیه شیرینی گیسوی دو رنگ

آموزش طرز تهیه شیرینی گیسوی دو رنگ


امروز نیز در این پست از وب سایت نازدونه، با یک آموزش آشپزی خوشمزه و آسان دیگر در خدمت شما هستیم که در این مطلب قصد داریم آموزش طرز تهیه شیرینی گیسوی دو رنگ را خدمت شما عزیزان ارائه کنیم که یادگیری آن بسیار ساده است و یک شیرینی بسیار خوشمزه ای است. پخت این شیرنی گیسوی دو رنگ زمان زیادی نمی گیرد و با درست کردن آن می توانید آن را در کنار چای یا قهوه مصرف کنید و یک تجربه دلنشین در کنار خانواده خود داشته باشید که برای یادگیری شیرینی گیسوی دو رنگ کافیست مراحل زیر را دنبال کنید.

آموزش طرز تهیه شیرینی گیسوی دو رنگ

مواد مورد نیاز برای تهیه شیرینی:

کره ۲۵۰ گرم نرم شده

روغن مایع ۱ استکان

پودر قند ۱ لیوان

نشاسته گندم ۴ قاشق غذا خوری

کاکائو ۲ قاشق غذا خوری

آرد ۴ لیوان

 

آموزش پخت:

برای درست کردن شیرینی گیسوی دو رنگ در بک کاسه دویست و پنجاه گرم کره ریخته روی آن یک استکان روغن مایع , یک لیوان پودر قند, چهار قاشق غذا خوری نشاسته. چهار لیوان آرد را کم کم ریخته تا بدست نچسبد و خمیر نرمی شود.

اکنون خمیر شیرینی ما آماده است آن را نصف کرده به نصفش دو قاشق غذا خوری کاکائو ریخته ورز میدهیم و به نصف دیگر دو قاشق غذا خوری آرد می ریزیم و مخلوط میکنیم به خمیر بیش از این آرد نریزید چون خمیر نباید سفت باشد اگر سفت باشد شکل دادن آن سخت می شود.

اکنون از هر دو خمیر به اندازه گردو برداشته و روی میز کار به شیرینی ها شکل داده تا وقتی خمیرها تمام شود به همین شکل شیرینی ها را درست کرده در سینی فرکاغذ روغنی انداخته شده قرار داده در فر ۱۷۰ درجه از قبل گرم شده قرار میدهیم بمدت بیست دقیقه بماند تا شیرینی ها بپزد. ازاین مقدار سی و پنج عددشیرینی بدست می آید.

وقتی شیرینی ها پخت از فر خارج کرده و میگذاریم خوب سرد شود سپس آماده سرو کردن با یک فنجان چای است. اگر طرفدار شیرینی های خانگی از نوع دو رنگ هستید باز هم در این مورد آموزشهای بسیار خوبی خواهیم داشت امیدوارم این شیرینی را هم درست کنید و از خوردنش لذت ببرید.

 

منبع: هلودکتر

دیدگاهتان را بنویسید