آموزش طرز تهیه نان ساندویچ سیمیت

آموزش طرز تهیه نان ساندویچ سیمیت


نان ساندویچ سیمیت: امروز نیز در وب سایت دکتر سه با یکی دیگر از آموزش های آشپزی خوشمزه و آسان دیگر در خدمت شما دوستان عزیز هستیم و در این آموزش قصد داریم طرز تهیه صحیح نان ساندویچ سیمیت را به شما آموزش دهیم که یکی از ساندویج های بسیار خوشمزه و لذیذ است که در عین حال که مزه خوبی دارد، یادگیری آن نیز بسیار ساده است و در عرض چند دقیقه می توانید نحوه پخت آن را فرا بگیرید. نان ساندویچ سیمیت یکی از نان های پرطرفدار کشور ترکیه است که از جایگاه خاصی برخوردار است که در ادامه با نحوه پخت این نان ساندویچ خوشمزه آشنا خواهید شد.

آموزش طرز تهیه نان ساندویچ سیمیت

مواد مورد نیاز برای تهیه نان ساندویچ:

تخم مرغ ۱ عدد

ماست نصف لیوان

روغن مایع نصف لیوان

آب نصف لیوان

خمیرمایه ۱ پاکت

شکر ۱ قاشق غذا خوری

نمک ۱ قاشق مربا خوری

آرد به میزان لازم ( نزدیک به ۳ لیوان )

مواد مورد نیاز برای قسمت رویی نان:

دوشاب ۱ لیوان

آب نصف استکان

کنجد

نحوه پخت:

برای درست کردن نان ساندویچ سیمیت در یک کاسه مقداری آرد ریخته روی آن بقیه مواد موجود در خمیر را ریخته و با دست ورز میدهیم سپس باقیمانده آرد را کم کم میریزیم وروی خمیر را پوشانده یک ساعت استراحت کند.

اکنون برای روی نان سیمیت آب ودوشاب را با هم ترکیب کرده.

از خمیر استراحت داده شده به اندازه کمی بزرگتر از گردو برداشته ودر دست گرد میکنیم ابتدا در مخلوط آب و دوشاب سپس در کنجد زده و در سینی فر کاغذ روغنی انداخته شده می چینیم

اکنون در فر ۱۷۵ درجه از قبل گرم شده قرار داده تا رویش طلایی شود.

وقتی نان های سیمیت سرد شد با کمک چاقو از وسط بریده و لای آن پنیر , خیار و گوجه فرنگی قرار میدهیم اکنون آماده سرو کردن این نان ساندویچ است

این ساندویچ بسیار مناسب پیک نیک است ساندویج سالم و مفیدی است. قبلا شیوه تهیه انواع مختلف سیمیت ترکیه را آموزش دادیم این هم نان ساندویچ سیمیت است امیدوارم خوشتان آمده باشد و ازاین به بعد نان ساندویچ های خود را این مدلی درست کنید.

 

منبع: هلودکتر

دیدگاهتان را بنویسید