آموزش طرز تهیه کیک ژله ای

آموزش طرز تهیه کیک ژله ای


کیک ژله ای: با یک پست آموزش آشپزی خوشمزه و آسان دیگر از سایت نازدونه امروز در خدمت شما هستیم و قصد داریم آموزش طرز تهیه کیک ژله ای را خدمت شما عزیزان ارائه دهیم که یک کیک بسیار خوشمزه است که طرفداران زیادی در سرتاسر دنیا دارد . خود ژله به تنهایی نیز بسیار محبوب است که شما می توانید ژله هر میوه ای را که خواستید تهیه کنید. در این آموزش ما از ژله توت فرنگی استفاده می کنیم که برای یادگیری این کیک کافیست این آموزش را تا انتها ادامه داده و مراحل را یک به یک انجام دهید.

آموزش طرز تهیه کیک ژله ای

 

مواد مورد نیاز:

بیسکویت لیدی فینگر ۱۰ عدد

شیر ۳ لیوان

پودر ژله با طعم توت فرنگی ۱ پاکت

پودر پودینگ آماده ۱ بسته

برای درست کردن این پودینگ توت فرنگی به دو و نیم لیوان شیر نیاز خواهیم داشت

پودر ژلاتین دو قاشق مربا خوری

آب پرتقال ۱ لیوان

شکر ۱ قاشق غذا خوری

توت فرنگی ۱۵ تا ۲۰ عدد

آموزش پخت

برای درست کردن این کیک دو و نیم لیوان آب جوش را در یک پاکت ژله بریزید و در یک قالب کیک بریزید و هشت تا ده دقیقه در یخچال قرار دهید تا ژله ببندد.توت فرنگی ها را شسته و کامل خشک کنید و برگ های سبز آن را هم در آورده و چهار قسمت کرده و داخل ژله بریزید دوباره در یخچال قرار دهید

برای درست کردن پودینگ ژله رسپی آن روی پاکت نوشته شده است با دو و نیم لیوان شیر می پزیم و میگذاریم سرد شود. در یک کاسه پودر ژلاتین ریخته و در سه قاشق غذا خوری آب جوش حل کرده و در قالب کیک می ریزیم اکنون پودینگ سرد شده را روی ژله سرد شده می ریزیم.

آب پرتقال , شیر و شکر را در یک کاسه ریخته و خوب هم میزنیم در این مخلوط بیسکویت لیدی فینگر را خیس کرده و روی پودینگ می چینیم در یخچال بمدت سه ساعت قرار میدهیم بعد از سه ساعت کیک ژله ای ما آماده سرو کردن است این کیک حتی نیاز به پخت هم ندارد

این مقدار کیک برای شش تا هشت نفر است و در چهل دقیقه آماده می شود آماده سازی آن بیست دقیقه و پخت آن هم بیست دقیقه است

لازم به ذکر است که بیسکویت لیدی فینگر یک بیسکویت ایتالیایی است و در زیان ترکیه هم کدی دیلی گفته می شود که مثل نان لطیفه است با این تفاوت که خشک شده است چون این بیسکویت گران است در پست های بعدی طرز درست کردن این بیسکویت را هم آموزش خواهیم داد.

 

منبع: هلودکتر

دیدگاهتان را بنویسید