اثرات مصرف سویا بر سلامتی بدن,سویا,فواید سویا,خواص سویا,دانستنی هایی درباره سویا,تاثیر سویا بر سلامتی,نکاتی درباره استفاده از سویا

اثرات مصرف سویا بر سلامتی بدن


اثرات مصرف سویا بر سلامتی بدن

همانطور که می دانید سویا یک ماده غذایی بسیار پر فایده می باشد که در بیشتر مواقع به عنوان گوشت چرخ کده مورد استفاده قرار می گیرد. سویا دارای خواص بسیار زیادی می باشد همچنین دارای مواد معدنی هایی می باشد که بدن به همه آن ها نیاز دارد. ما امروز می خواهیم در این مقاله به شما اثرات مصرف سویا بر سلامتی بدن را معرفی کنیم همچنین شما را بیشتر با این ماده مغذی آشنا خواهی کرد تا استفاده درستی از آن داشته باشید. پس اگر شما هم می خواهید اثرات مصرف سویا بر سلامتی بدن را بدانید در ادامه با ما همراه باشید.

اثرات مصرف سویا بر سلامتی بدن,سویا,فواید سویا,خواص سویا,دانستنی هایی درباره سویا,تاثیر سویا بر سلامتی,نکاتی درباره استفاده از سویا

مواد معدنی موجود در سویا

سویا پروتئین دارای کیفیت بالایی است، ۱۷۵میلی لیتر (۴/۳ ظرف) سویا پخته شده حاوی پروتئین به اندازه ۷۵ گرم (۱۲۵ میلی لیتر) (۲/۱ظرف) گوشت، مرغ یا ماهی است. مانند گوشت، سویا حاوی تمام مواد ضروری یا اسید آمینه در مقادیری که ما برای سلامتی نیاز داریم، است. سویا دارای چربی بیشتر از سایر حبوبات است که عموما، بدون چربی هستند. با این حال، این چربی عمدتا خوب است (چربی های غیر اشباع شده، از جمله اسیدهای چرب امگا ۳)، تمام حبوبات از جمله سویا، کلسترول ندارند.

تقویت قلب

جایگزینی غذاهای حیوانی با چربی بالا و محصولات لبنی با سویا می تواند عامل داشتن  قلب سالم باشد.کاهش کلسترول LDL با خوردن حداقل ۲۰ گرم پروتئین سویا در روز انجام می شود. زنان بعد از یائسگی همچنین ممکن است زمانی که غذاهای سویا در رژیم غذایی آنها وجود دارد، فشار خونشان کاهش یابد.

تاثیر بر سرطان ها بخصوص سرطان پستان

غذاهای حاوی سویا و نه مکمل های سویا، ممکن است برای جلوگیری از سرطان سینه کمک کند. مقدار معین سویا مورد نیاز شناخته شده نیست. برای شناخت بهتر نقش سویا در پیشگیری از سرطان پستان، تحقیقات بیشتری لازم است. برای پیشگیری از سرطان پستان، مصرف ۲ وعده در روز مفید است. سویا یک غذای سالم است که پروتئین، فیبر و انواع آن را به رژیم غذایی اضافه می کند. در حال حاضر مطالعات اخیر نشان می دهد که زنان مبتلا به سرطان سینه حساس به استروژن، نیازی به اجتناب از ایزوفلاون های سویا ندارند. مهم این است که هر زنی که سرطان سینه داشته باشد با پزشک خود درباره خوردن غذاهای سویا صحبت کند.

 

 

منبع:دکترسلام/هلودکتر

دیدگاهتان را بنویسید