استفاده از بوتاکس چه تاثیرات منفی بر سلامتی بدن می گذارد؟,عوارض بوتاکس,کاربرد های بوتاکس,تاثیرات منفی بوتاکس,آیا بوتاکس برای بدن مضرر می باشد؟

استفاده از بوتاکس چه تاثیرات منفی بر سلامتی بدن می گذارد؟


استفاده از بوتاکس چه تاثیرات منفی بر سلامتی بدن می گذارد؟

همانطور که می دانید امروزه بانوان برای زیباتر شدن خود دست به کار های زیادی می زنند و در بیشتر مواقع زیادی به خود صدمه می زنند درحالی که هزینه های زیادی نیز خرج می کنند که یکی از این کار های زیبایی بوتاکس می باشد. بوتاکس برای درمان چین و چروک های صورت استفاده می شود که برای آن از برخی میکروب ها استفاده می کنند. ما امروز می خواهیم در این مقاله به شما بگوییم استفاده از بوتاکس چه تاثیرات منفی بر سلامتی بدن می گذارد؟ و شما را بیشتر با این روش آشنا خواهیم کرد. پس اگر شما هم می خواهید بدانید استفاده از بوتاکس چه تاثیرات منفی بر سلامتی بدن می گذارد؟ در ادامه با ما همراه باشید.

استفاده از بوتاکس چه تاثیرات منفی بر سلامتی بدن می گذارد؟,عوارض بوتاکس,کاربرد های بوتاکس,تاثیرات منفی بوتاکس,آیا بوتاکس برای بدن مضرر می باشد؟

تزریق بوتاکس بهترین روش شناخته شده برای استفاده از داروهایی است که از انواع مختلف سم بوتولینوم استفاده می کنند تا موقتا فعالیت ماهیچه را فلج کنند . این توکسین توسط میکروب ایجاد می شود که موجب بوتولیسم، یک نوع مسمومیت غذایی می شود . تزریق بوتاکس در درجه اول برای کاهش ظاهری برخی چین و چروکهای صورت انجام می شود .

آنها همچنین برای درمان چنین مشکلاتی مانند اسپاسم تکراری گردن (دیستونی گردن رحم)، عرق کردن بیش از حد (هیپریدروئید)، مثانه بیش از حد فعال و چشم تنبل مورد استفاده قرار می گیرند . تزریق بوتاکس ممکن است در جلوگیری از میگرن های مزمن در برخی افراد کمک کند. بوتاکس اولین دارو برای استفاده از سم بوتولینوم بود .

عوارض استفاده از بوتاکس

  • دیستونی گردنی

در این شرایط دردناک، عضلات گردن شما غیرقابل اجتناب می شوند و باعث می شوند که چرخاندن سرتان به راحتی انجام نشود.

  • چشم تنبل

شایع ترین علت چشم تنبل، عدم تعادل در عضلات مسئول قرار دادن چشم است.

  • پوسیدگی عضلانی

برخی از بیماری های عصبی، مانند فلج مغزی، می توانند اندام شما را به سمت مرکز بکشند. در برخی موارد، این عضلات را می توان با تزریق سم بوتولینوم تسکین داد.

  • هیپریدروزی

در این حالت، عرق بیش از حد رخ می دهد حتی زمانی که درجه حرارت گرم نیست.

  • میگرن مزمن

اگر میگرن بیش از ۱۵ روز در ماه را تجربه کنید، تزریق سم بوتولینوم ممکن است به کاهش فرکانس سردرد کمک کند.

 

 

 

منبع:دکترسلام/هلودکتر

دیدگاهتان را بنویسید