اضطراب در کودکان چه علائمی می تواند داشته باشد؟,اضطراب,تشخیص اضطراب,بهترین روش تشخیص اضطراب,درمان اضطراب,آموزش تربیت کودکان

اضطراب در کودکان چه علائمی می تواند داشته باشد؟


اضطراب در کودکان چه علائمی می تواند داشته باشد؟

همانطور که می دانید شخصیت انسان های بزرگ از همان زمان کودکی شروع و رشد می کند و والدین می توانند در کودکی فرزندان خود را از لحاظ روحی تقویت کنند تا فرزندان در بزرگسالی بتوانند بهتر تصمیم گیری کرده و افرادی موفق در جامعه باشند. یکی از مشکلات عمده در کودکان که والدین نمی توانند خوب آن را تشخیص دهند اضطراب داشتن فرزندان می باشد. اضطراب داشتن بسیار برای بدن کودکان مضرر می باشد و می توانند آسیب های جدی وارد کند پس باید سریعا رفع شود. ما امروز می خواهیم در این مقاله به شما بگوییم اضطراب در کودکان چه علائمی می تواند داشته باشد؟ تا با استفاده از علائم سریع آن را تشخیص داده و رفع کنید. پس اگر شما هم می خواهید بدانید اضطراب در کودکان چه علائمی می تواند داشته باشد؟ در ادامه با ما همراه باشید.

اضطراب در کودکان چه علائمی می تواند داشته باشد؟,اضطراب,تشخیص اضطراب,بهترین روش تشخیص اضطراب,درمان اضطراب,آموزش تربیت کودکان

در خواست گوشی همراه

بسیاری از کودکان عاشق بازی های کامپیوتری یا بازی های ویدئویی می شوند، اما کودکانی که اضطراب دارند  بیشتر در صفحه نمایش خود غرق میشوند. به گفته دان مورتنسون، دکترای پزشکی، درمانگر اصلی در مرکز درمان شناختی رفتاری شیکاگو، “استفاده بیش از حد از فعالیت های مبتنی بر موبایل یا تبلت اغلب می تواند نشانه ای از این باشد که کودک در حال مبارزه و تلاش برای فرار از احساسات سخت است.” به جای اینکه اجازه دهید کودک شما به عقب برگردد، می توانید با او ارتباط برقرار کنید. یک بازی را با هم بازی کنید یا سوالاتی در مورد آنچه که او تماشا می کند، بپرسید. در این روند شما ممکن است اطلاعاتی در مورد چگونگی احساس کودک خود بیابید. همچنین متوجه شوید که زمان گذرانده شده روی صفحه نمایش چه تاثیری بر روی کودک شما خواهد گذاشت.

تکرار چند باره شستن دست

برخی رفتارهای فیزیکی ظریف  ودکان می توانند ارتباط مشخصی با اضطراب در کودکان داشته باشند. لان سوندرز، مدافع و نویسندۀ سلامت، تناسب اندام و سلامتی کودکان می گوید زمانی که کودکان “نمی دانند چگونه با اضطراب مقابله کنند یا خجالت بکشند تا با بزرگسالان بحث کنند، اضطراب ممکن است به شکل های بسیاری ظاهر شود”. گاهی اوقات در یک رفتار فیزیکی ظاهر می شود. سوندرز می گوید نشانه هایی شایع، اما ظریف، شامل شستشوی دست بیش از حد، جویدن ناخن، خاراندن پوست سر، سر و صدا، تکان دادن دستها و عرق می شود. تعیین علت علائم اضطراب کودک ضروری است، اما مهم است که فرزندانتان بهترین مهارت های مقابله ای را برای جلوگیری از اضطراب بیاموزند.  مدیتیشن، الگوهای تفکر مثبت و روزنامه نگاری می تواند مکانیزم های مقابله ای عالی برای بچه ها باشد. متوجه شوید که چرا یک مدرسه با بازجویی با مدیتیشن جایگزین کرد.

اجتماعی نبودن

اگر فرزند شما پیش ازین کاملا اجتماعی بود ولی حال ترجیح میدهد که بیشتر با خودش تنها باشد، نه تنها می تواند به افسردگی اشاره کند، بلکه می تواند نشانه ای از اضطراب در کودکان باشد. کلانجلو توصیه میکند که والدین “راه هایی را برای  ایجاد ارتباط کودکشان با سایر فرزندان خود یا کودکان دیگر،” مانند گروه های بازی، تیم های ورزشی و سایر فعالیت های اجتماعی که ممکن است راحت باشند، کشف کنند.

 

 

منبع:دکترسلام/هلودکتر

دیدگاهتان را بنویسید