اهمیت تغذیه در جلوگیری از عفونت سیستم ادراری

اهمیت تغذیه در جلوگیری از عفونت سیستم ادراری


سیستم ادراری: باز هم با یک مقاله مهم و کاربردی دیگر از مجله پزشکی نازدونه در خدمت شما هستیم و امروز نیز در این قسمت قصد داریم درباره عفونت سیستم ادراری صحبت کنیم که در برخی از افراد اتفاق می افتد و احساس ناخوشایندی به فرد می دهد و او را عذاب می دهد. وقتی عفونت در سیستم ادراری ایجاد می شود درمان هایی به طبع برای درمان این بیماری توصیه می شود ولی نکته مهمی که شاید برخی به آن توجه نمی کنند این است که تغذیه چه نقشی در این بیماری دارد که در این مقاله به تاثیر تغذیه در پیشگیری از عفونت سیستم ادراری خواهیم پرداخت.

اهمیت تغذیه در جلوگیری از عفونت سیستم ادراری

نقش ویتامین C در سیستم ادراری

خوردن غذاهای غنی از ویتامین C در دوران بارداری برای مادر و کودک مفید است. همچنین از عفونت سیستم ادراری پیشگیری و درمان میکند .ویتامین C اسیدیته ادرار را افزایش می دهد که به نوبه خود باعث از بین بردن باکتری هایی می شود که باعث عفونت می شوند. همچنین این ویتامین به حفظ سیستم ایمنی بدن کمک می کند.مصرف روزانه ۱۰۰ میلی گرم اسید اسکوربیک در کاهش عفونت های ادراری، سلامت زنان نقش مهمی دارد.منابع خوب ویتامین C عبارتند از فلفل قرمز، پرتقال، گریپ فروت، گواوا، توت فرنگی، جعفری، کلم بروکلی.اگر میخواهید مکمل مصرف کنید، با پزشک مشورت کنید.

اهمیت تغذیه در جلوگیری از عفونت سیستم ادراری

رعایت تغذیه صحیح

یک رژیم سالم و متعادل در طول بارداری به درمان عفونت ادراری کمک می کند. یک رژیم غذایی سالم نیز مواد مغذی مورد نیاز برای رشد سالم را به کودک می رساند.مصرف غذاهای غنی از آنتی اکسیدان مانند زغال اخته، پرتقال، اسفناج، گیلاس، گوجه فرنگی مصرف کنید.ماست و یا سایر مواد غذایی پروبیوتیک در رژیم غذایی تراز باکتری های مفید به سیستم را باز میگرداند.اجتناب از غذاهایی که حاوی مقدار زیادی قند هستند . همچنین از هر چیزی که حاوی کافئین و شکلات است اجتناب کنید زیرا این مواد می توانند مثانه را تحریک کنند و باعث التهاب شوند.

توصیه ها:

از پوشیدن لباس زیر یا شلوارهایی که بیش از حد تنگ هستند خودداری کنید
هنگامی که عفونت سیستم ادراری دارید ، مقاربت نداشته باشید.
هر روز لباس زیر را عوض کنید
از نوشیدنی هایی مثل قهوه، الکل و نوشیدنی های حاوی آب مرکبات یا کافئین، که ممکن است مثانه را تحریک کند بپرهیزید

در طول بارداری هیچ دارویی یا مکمل را بدون مشورت با پزشک استفاده نکنید

امیدوارم با این راهکارها بتوانید از عفونت سیستم ادراری رها شوید.

 

منبع: هلودکتر

دیدگاهتان را بنویسید