فعالیت های بدنی چه تاثیراتی بر بدن می گذارد؟,فواید ورزش کردن,پیشگیری از بیماری ها , جلوگیری از افزایش فشار خون ,خواص ورزش کردن ,پیشگیری از بیماری های قلبی

فعالیت های بدنی چه تاثیراتی بر بدن می گذارد؟


فعالیت های بدنی چه تاثیراتی بر بدن می گذارد؟

امروزه محققان با تحقیقاتی که روی افراد انجام داده اند به این نتیجه رسیده اند که کسانی که روزانه ورزش می کنند و یا فعالیت های بدنی زیادی انجام می دهند سالم تر هستند و کمتر دچار بیماری ها می شوند. ما امروز می خواهیم به شما بگوییم که فعالیت های بدنی چه تاثیراتی بر بدن می گذارد؟ و به شما می گوییم با این فعالیت ها می توانید از بوجود آمدن کدام بیماری ها جلوگیری کنید. پس اگر شما هم می خواهید بدانید فعالیت های بدنی چه تاثیراتی بر بدن می گذارد؟ در ادامه با ما همراه باشید.

فعالیت های بدنی چه تاثیراتی بر بدن می گذارد؟,فواید ورزش کردن,پیشگیری از بیماری ها , جلوگیری از افزایش فشار خون ,خواص ورزش کردن ,پیشگیری از بیماری های قلبی

بیماری های قلبی و سکته مغزی

فعالیت بدنی روزانه می تواند به پیشگیری از بیماری قلبی و سکته مغزی با تقویت عضلات قلب شما، کاهش فشار خون، بالا بردن سطح چربی لیپوپروتئین (HDL) (کلسترول خوب) و کاهش سطح چربی لیپوپروتئین (LDL) (کلسترولبد)، بهبود جریان خون و افزایش ظرفیت کاری قلب شما کمک کند.  بهینه سازی هر یک از این عوامل می تواند مزایای دیگری را برای کاهش خطر بیماری عروق محیطی فراهم آورد.

فشار خون بالا

فعالیت بدنی منظم می تواند فشار خون افراد با فشار خون بالا را کاهش دهد.  فعالیت فیزیکی چربی بدن را که با فشار خون بالا مرتبط است، کاهش می دهد.

پوکی استخوان

ورزش منظم وزن تحرک استخوان را تسریع می کند و ممکن است بسیاری از مشکلات از دست دادن استخوان همراه با پیری را از بین ببرد.

عزت نفس و مدیریت استرس

مطالعات بر روی اثرات روانی ورزش نشان داده اند که فعالیت بدنی منظم می تواند حالت روحی و روانی شما را بهبود بخشد.  محققان دریافتند که ورزش به احتمال زیاد باعث کاهش افسردگی و اضطراب می شود و به شما در مدیریت استرس کمک می کند.

چاقی

فعالیت بدنی با ایجاد یا حفظ توده عضلانی و بهبود توانایی بدن برای مصرف کالری به کاهش چربی بدن کمک می کند . وقتی فعالیت بدنی با تغذیه مناسب ترکیب شود، می تواند به کنترل وزن و جلوگیری از چاقی کمک کند، که عامل اصلی بسیاری از بیماری ها است.

 

منبع:دکترسلام/هلودکتر

دیدگاهتان را بنویسید