تاثیرات مثبت هویج بنفش بر بدن,هویج بنفش,فواید هویج بنفش,خواص هویج بنفش,دانستنی هایی درباره هویج بنفش,داروی رمان دیابت,بهترین روش کاهش وزن

تاثیرات مثبت هویج بنفش بر بدن


تاثیرات مثبت هویج بنفش بر بدن

همانطور که می دانید هویج یکی از مهمترین منابع ویتامین A می باشد که بسیار برای چشم ها مفید می باشد. هویج بنفش نوع دیگری از هویج می باشد که شیرین تر و تند تر از هویج های دیگر می باشد که به تازگی کشف می شود. ما امروز می خواهیم در این مقاله به شما تاثیرات مثبت هویج بنفش بر بدن را بگوییم و شما می توانید با استفاده از این خواص استفاده درستی از این هویج داشته باشید. پس اگر شما هم می خواهید تاثیرات مثبت هویج بنفش بر بدن را بدانید در ادامه با ما همراه باشید.

تاثیرات مثبت هویج بنفش بر بدن,هویج بنفش,فواید هویج بنفش,خواص هویج بنفش,دانستنی هایی درباره هویج بنفش,داروی رمان دیابت,بهترین روش کاهش وزن

کاهش وزن

هویج بنفش به خصوص برای کاهش وزن بیشتر  مورد توجه قرار گرفته است. این سبزی کم کالری، کم چرب و با فیبر بالا راه عالی برای سیر کردن خودتان است . علاوه بر این، می تواند به سرعت متابولیسم  کمک کند، و چربی سوز خوبی است

درمان دیابت

فیبر موجود در این هویج میتواند به تنظیم میزان آزاد شدن گلوکز و انسولین در بدن کمک کند،و به کاهش قند کمک زیادی میکند

بیماری قلب و عروقی

هویج بنفش برای سلامت قلب  خوبست چون دارای  فیبر رژیمی و آنتی اکسیدان هایی است که می توانند به حفظ سلامت سیستم قلبی و عروقی کمک کنند. فیبر موجود در آن  به کاهش کلسترول کمک میکند و وفتی کلسترول پایین باشد،  خطر ابتلا به آترواسکلروز، حملات قلبی و سکته مغزی، و همچنین بیماریهای قلبی عروقی کاهش می یابد. ویتامین C در این هویج برای تقویت دیواره های قلب و عروق نیز مهم است.

کاهش التهاب

تحقیقات نشان داده است که آنتوسیانین ها، که به میزان زیادی در هویج بنفش یافت می شود، می توانند به کاهش بسیاری از بیماری های التهابی مختلف از جمله آرتروز، نقرس، سردرد و حتی هموروئید کمک کنند.

تقویت چشم

اگرچه هویج بنفش دارای بتا کاروتن کمتری نسبت به انواع نارنجی و زرد است، در این هویج نیز مقدار قابل توجهی از لوتئین و زآکسانتین وجود دارد که می تواند به تقویت چشم کمک کند. این آنتی اکسیدان ها باعث کاهش استرس اکسیداتیو در شبکیه، جلوگیری از انقباض ماکولا و کاهش خطر ابتلا به آب مروارید می شوند.

گردش خون را بهبود می بخشد

وجود مقدار زیادی از آهن در هویج بنفش برای افزایش گردش خون مناسب است اما وجود ویتامین C و سایر آنتی اکسیدان ها نیز برای جلوگیری از انقباض و انسداد سیستم گردش خون کمک می کند تا همه فرایندهای متابولیک شما به طور طبیعی ادامه یابد.

 

 

منبع:دکترسلام/هلودکتر

دیدگاهتان را بنویسید