تاثیر زالو درمانی بر آلوپسی یا طاسی

تاثیر زالو درمانی بر آلوپسی یا طاسی


آلوپسی یا طاسی اتفاقی است که در موهای شما اتفاق می افتد و دلیل آنهم موارد مختلفی مانند شوره سر یا وجود قارچ در سر می باشد  و همچنین دلایل دیگری نیز در این امر دخیل هستند. البته باید گفت که این طاسی بیشتر در مردان اتفاق می افتد که باعث می شود به مرور اکثر موها ریخته شود و دیگر رشد نکند که امروزه درمان های مختلفی نیز برای این موضوع وجود دارد که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند که از این رو ما نیز در مجله پزشکی نازدونه ما یک مقاله در مورد نحوه درمان طاسی با زالودرمانی آماده کرده ایم که امید است مورد توجه شما قرار گیرد.

تاثیر زالو درمانی بر آلوپسی یا طاسی

عوامل موثر:

افرادی که والدین آنها به این بیماری مبتلا هستند، احتمالا در آینده به آلوپسی دچار می شوند. همچنین گفته شده است که بیماری های خودایمنی می تواند باعث ایجاد آلوپسی شود، در واقع فولیکول های مو از طریق بدن مورد حمله قرار می گیرند و باعث پیشگیری از رشد آنها می شود.

یکی دیگر از علل شایع آلوپسی، عفونت قارچی پوست یا شوره سر است که موجب ضعف فولیکول های مو و ریزش مو می شود. همچنین اثبات شده است که استرس می تواند باعث ایجاد برخی از افراد در ریزش مو و یا آلوپسی شود.

نشانه ها:

واضح ترین علائم آلوپسی، ظهور بخش های کوچکی از پوست سر و یا در سایر نقاط بدن می باشد که گاهی با سوزش همراه است. این در اثر ریزش سریع و ناگهانی موها در طی چند روز و یا چند هفته رخ می دهد.

تاثیر زالو درمانی بر آلوپسی یا طاسی

درمان بوسیله زالو درمانی

به نظر می رسد زالو تراپی، گردش خون را افزایش می دهد، بنابراین وقتی که این درمان در مناطقی که مو نازک شده است و یا دچار ریزش مو شده است، انجام می گیرید باعث افزایش گردش خون می گردد و در نتیجه غلظت و تحویل مواد مغذی را افزایش می دهد که به تقویت فولیکول های مو کمک می کند و در نتیجه سبب رشد مو می گردد.

افراد مبتلا به آلوپسی ناشی از عفونت های قارچی یا شوره سر می توانند با استفاده از زالو درمانی، از ترکیب ضد باکتری در بزاق زالو بهره ببرند که به مبارزه با عفونت های قارچی کمک می کند.

 

منبع: هلودکتر

دیدگاهتان را بنویسید