تاثیر زالو درمانی بر درمان بیماری های گوش و شنوایی

تاثیر زالو درمانی بر درمان بیماری های گوش و شنوایی


بیماری های گوش و شنوایی لزوما به این معنی نیست که فقط در افراد مسن این اتفاق می افتد  زیرا که عوامل مختلفی در بوجود آمدن بیماری های گوش و شنوایی تاثیر دارند که هر کدام به نوبه خود می تواند عامل بوجود آورنده بیماری های گوش شود. مثلا ممکن است یک جسم خارجی با گوش شما برخورد کند و مشکل شنوایی پیدا کنید و عوامل دیگر ولی امروز در مجله پزشکی نازدونه قصد داریم شما را با زالو درمانی آشنا کنیم و  از تاثیر آن بر بیماری های گوش با شما سخن بگوییم که توصیه می شود این مقاله را تا انتها مطالعه فرمایید.

تاثیر زالو درمانی بر درمان بیماری های گوش و شنوایی

زالو درمانی می تواند به درمان شایع ترین بیماری های گوش و شنوایی كمك كند. این سه بیماری شامل:

کاهش ناگهانی شنوایی
وزوز گوش
بیماری های اوتیت

در اثر کاهش ناگهانی شنوایی، فرد به طور ناگهانی و بدون دلیل مشخصی شنوایی خود را از دست می دهد. این وضعیت می تواند طی یک دوره چند ساعته یا چند روزه اتفاق بیفتد و اگرچه چند دلیل شناخته شده مانند یک مشکل عروقی یا یک مشکل سیستم ایمنی وجود دارد، اما شایع ترین علت ناشناخته است.

وزوز گوش، اغلب به عنوان یک صدای زنگ یا صدایی اضافی در گوش می شود. این می تواند به علت عفونت، بیماری گوش داخلی، عوارض جانبی داروها و یا مواجهه با نویز ناگهانی و بسیار بلند باشد.

بیماری های اوتیت یا عفونت گوش میانی شایع ترین مشکل گوش هست که نه تنها در کودکان بلکه در بزرگسالان نیز رخ می دهد. ایجاد التهاب و یا تورم گوش میانی، توسط یک باکتری یا عفونت ویروسی رخ می دهد. اثبات شده است که سرماخوردگی و مشکلات تنفسی نیز می توانند باعث بروز بیماری های اوتیت یا التهاب گوش میانی شوند.

تاثیر زالو درمانی بر درمان بیماری های گوش و شنوایی

نحوه بهره بردن از زالو درمانی

افرادی که از بیماری های فوق رنج می برند می تواند با کمک زالو درمانی درمان شود، به ویژه هنگامی که مشکل شنوایی و ناشی از یک عفونت یا یک مشکل عروقی ایجاد شده باشد.

در ابتدا، زالو آنزیم بیحسی را برای بی حس کردن ناحیه مورد نظر ترشح می کند و سپس آنزیم ها و اجزای مفید آن را به جریان خون منتقل می کند که برای جلوگیری از انعقاد خون و حل شدن در خون عمل می کند.

انقباض عروق خونی توسط آنزیم ها از بین می رود و در نتیجه گردش خون به خوبی انجام می شود. آنزیم های آنتی باکتریال برای از بین بردن باکتری هایی که موجب مشکل گوش می شوند، آزاد می شوند. این عوامل ضد باکتری همچنین سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و باعث می شود عفونت بیشتری از بین بروند.

 

منبع: هلودکتر

دیدگاهتان را بنویسید