تاثیر زالو درمانی بر کنترل فشار خون بالا

تاثیر زالو درمانی بر کنترل فشار خون بالا


زالو درمانی: فشار خون بالا ممکن است در هر سنی بروز دهد و عوامل مختلفی در این امر دخیل هستند. البته تحقیقات حاکی از آن است که نه تنها افراد مسن بلکه الان بیشتر افرادی با سن کمتر دچار این بیماری شده اند. البته سبک زندگی امروز و ماشینی شدن دنیای اطراف ما از عوامل مهم و دخیل در این امر هستند. زمانی می توان گفت که یک فرد دچار فشار خون بالا شده است که فشار خون اون بالای 120/80 mmHg باشد که یکی از راه های درمان آن، استفاده از زالو درمانی است که تاثیر مثبتی بر این بیماری دارد. امید است این مقاله مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد.

تاثیر زالو درمانی بر کنترل فشار خون بالا

مفهوم فشار خون بالا

دو نوع فشار خون بالا وجود دارد – پرفشاری اولیه یا ضروری و فشار خون ثانویه. پرفشاری خون اولیه یا ضروری به این معنی است که علت افزایش فشار خون ناشناخته است، اگر چه سابقه خانوادگی می تواند نقش مهمی ایفا کند. اگر یک یا هر دو والدین تان از فشار خون بالا رنج می برند، پس شما نیزدر معرض خطر افزایش فشار خون هستید. فشار خون ثانویه به فشار خونی گفته می شود که در آن علت شناخته شده ای برای افزایش فشار خون فرد وجود دارد.

عوامل موثر

عوامل بسیاری وجود دارد که باعث فشار خون بالا می شوند. شایعترین آنها شیوه زندگی یک فرد است. کسی که بیش از حد غذاهای چرب و شور می خورد، مقدار زیادی سیگار می کشد و یا مشروبات الکلی می نوشد، در معرض خطر بالای فشار خون است. افرادی که چاق هستند و سبک زندگی غیر فعالی دارند نیز در معرض خطر ابتلا به فشارخون هستند. استرس، سن و سابقه خانوادگی همچنین عوامل موثر در فشار خون بالا می باشد. بیماری هایی مانند بیماری های مزمن کلیوی و اختلالات تیروئید و غده فوق کلیه همچنین می تواند باعث فشار خون بالا شود.

تاثیر زالو درمانی بر کنترل فشار خون بالا

بهره بردن از زالو درمانی

از طریق مطالعات مختلف اثبات شده است که زالو درمانی در این مورد مفید است زیرا بزاق زالو حاوی بسیاری از آنزیم های مفید است که می تواند به کاهش فشار خون کمک کند.

آنزیم های ضد انعقادی که در بزاق زالو یافت می شوند، انعقاد خون را کاهش می دهند، بنابراین، رسیدن جریان خون خوب به بدن و همچنین آنزیمی دیگر که حلقه های خون را رفع می کند، باعث می شود تا لخته های خون از بین برود، اما از لخته شدن در هنگام بستن زخم جلوگیری نمی کند. آنزیم های موجود در بزاق زالو، موجب کاهش قابل ملاحظه فشارهای سیستولیک و دیاستولیک می شود که از این رو زالو درمانی از این جهت مفید می باشد.

این آنزیم ها باعث جلوگیری از ایجاد غلظت خون می شوند، در نتیجه گردش خون بهتر را نه تنها در قلب بلکه در سایر قسمت های بدن افزایش می دهد و می تواند با داروهای ضد فشار خون فعلی مورد استفاده قرار گیرد.

 

منبع: هلودکتر

دیدگاهتان را بنویسید