تاثیر گرفتن دوش آب سرد بر چربی سوزی

تاثیر گرفتن دوش آب سرد بر چربی سوزی


دوش گرفتن مزایای زیادی دارد. علاوه بر مزایای بهداشتی که دارد باعث اتفاق های دیگری نیز در بدن می شود. مخصوصا اگر اقدام به گرفتن دوش آب سرد بکنید که بسیاری از افراد با مزایای دوش آب سرد گرفتن آشنا نیستند که از این رو ما در این مقاله از مجله پزشکی نازدونه برای شما از مزایای دوش آب سرد گرفتن سخن خواهیم گفت که امیدواریم مورد توجه شما قرار گیرد. اولین جرقه ها برای فهمیدن مزایای گرفتن دوش آب سرد توسط یونانی ها خورده شد و بعدها کم کم بقیه مردم متوجه آثار مثبت دوش گرفتن با آب سرد بر بدن شدند.

تاثیر گرفتن دوش آب سرد بر چربی سوزی

چربی سوزی

دو نوع چربی در بدن شما وجود دارد: چربی سفید و چربی قهوه ای. چربی سفید بد و چربی قهوه ای خوب است. چربی سفید بدن چربی است که همه ما آن را میشناسیم و برای خلاص شدن از شر آن تلاش می کنیم. وقتی که ما کالری بیشتری مصرف کنیم، بدن ما نیاز به فعالیت دارد و هنگامی که ما این کالری ها را برای انرژی نمی سوزانیم، آنها به عنوان چربی سفید در بدن ذخیره می شوند که در کمر، پشت، گردن و ران کمر تجمع می یابند. چربی قهوه ای و عملکرد آن برای تولید گرما جهت گرم نگه داشتن بدن فرد است.

در اینجا اخبار خوبی است: هنگامی که چربی قهوه ای به علت سردی شدید فعال می شود، برای گرم کردن شما کالری می سوزاند، که می تواند کمک خوبی در برنامه کاهش وزن شما باشد. محققان اسکاندیناوی بر این باورند که قرار گرفتن در معرض دمای سرد، میزان متابولیسم چربی قهوه ای را ۱۵ برابر افزایش داد، که میتواند در صورت پایدار شدن، در سال ۹ کیلوگرم وزن فرد را کاهش دهد.

تاثیر گرفتن دوش آب سرد بر چربی سوزی

افزایش سرعت ریکاوری

ورزشکاران اغلب بعد از تمرینات شدید، از دوش آب سرد استفاده می کنند و درد را کاهش می دهند. شما می توانید یک سود مشابه را از حمام سریع سرد پس از تمرینات خود به دست آورید.

موثر در خلق و خوی

هنگامی که آب سرد روی بدن شما می ریزد، در پاسخ به شوک سرد (در بدن شما تلاش می کند با افزایش مصرف اکسیژن کلی) شما تنفس عمیق می کشید. ضربان قلب شما نیز افزایش می یابد و موجب خون رسانی شدید در بدن می شود که به شما کمک می کند روزی پر انرژی داشته باشید.

افزایش گردش خون

همانطور که گفته شد دوش آب سرد باعث افزایش میزان متابولیسم شما می شود، که به شما کمک می کند چربی را از دست بدهید؟ افزایش این میزان سیستم ایمنی بدن شما را فعال می کند که سلول های ضد ویروس سفید خون را آزاد می کند که به شما كمك می كند کمتر مریض شوید. دوش آب سرد همچنین گردش خون کلی شما را افزایش می دهد که می تواند به شما در جلوگیری از فشار خون بالا و گرفتگی سرخرگ ها کمک کند.

مفید برای پوست و مو

اگر می خواهید آکنه را کاهش دهید، دوش آب سرد می تواند این کار را انجام دهد. آب داغ پوست شما را خشک می کند، در حالی که آب سرد کوتیکول ها و منافذ شما را تشدید می کند. شما همچنین می توانید از دوش آب سرد برای موهای شاداب تر و جذاب استفاده کنید. آب سرد منافذ پوستی شما را می بندد و این باعث می شود که خاک کمتر در پوست شما وجود داشته باشد.

 

منبع: هلودکتر

دیدگاهتان را بنویسید