چگونه در خانه گرفتگی بینی خود را درمان کنیم؟,گرفتگی بینی,درمان گرفتگی بینی,داروی های درمان گرفتگی بینی,علت گرفتگی بینی,درمان سریع گرفتگی بینی

چگونه در خانه گرفتگی بینی خود را درمان کنیم؟


چگونه در خانه گرفتگی بینی خود را درمان کنیم؟

در فصل های سرد سال شاید شما هم بسیاری از افراد را دیده باشید که دچار گرفتگی بینی شده اند. گرفتگی بینی دلایل مختلفی دارد که یکی از آن سرماخوردگی می باشد مغز برای اینکه میکروب ها وارد آن نشوند دستور ترشح بیش از حد ماده مخاطی را می دهد برای همین دچار گرفتگی بینی می شوید. ما امروز می خواهیم به شما بگوییم چگونه در خانه گرفتگی بینی خود را درمان کنیم؟ شما می توانید با استفاده از این آموزش به راحتی با استفاده از داروی های خانگی گرفتگی بینی خود را درمان کنید. پس اگر شما هم می خواهید بدانید چگونه در خانه گرفتگی بینی خود را درمان کنیم؟ در ادامه با ما همراه باشید.

چگونه در خانه گرفتگی بینی خود را درمان کنیم؟,گرفتگی بینی,درمان گرفتگی بینی,داروی های درمان گرفتگی بینی,علت گرفتگی بینی,درمان سریع گرفتگی بینی

درمان خانگی گرفتگی بینی

هنگامی که بینی شما گرفته است، تمرکز بر نگه داشتن مخاط بینی و غشاهای مرطوب سینوس ها است . اگر چه گاهی اوقات مردم فکر می کنند که هوای خشک ممکن است به تشخیص آبریزش بینی کمک کند، اما در واقع اثر متفاوتی دارد.  خشک کردن غشا آنها را بیشتر تحریک می کند. برای حفظ رطوبت بینی خود، می توانید:

  • از مرطوب کننده یا بخارساز استفاده کنید.
  • دوش گرفتن طولانی و یا بخار از یک بخارساز آب گرم (اما نه خیلی گرم) را دریافت کنید.
  • مقدار زیادی مایعات بنوشید این باعث می شود تا مخاط شما کم شود، که می تواند باعث جلوگیری از سینوس های مسدود شده شود.
  • از یک اسپری بینی استفاده کنید . این آب نمکی است و این باعث می شود تا مجراهای بینی شما از خشک شدن خارج شود.
  • شستن بینی یا بالا کشیدن آب با بینی را امتحان کنید . استفاده از آب مقطر، استریل یا H2O که برای تشکیل محلول آبیاری جوشیده شده است . بعد از هر بار استفاده از دستگاه آبیاری را بشویید و آن را خشک کنید.
  • یک حوله گرم و مرطوب بر روی صورت خود بگذارید. این ممکن است ناراحتی را از بین ببرد و دهان بینی شما را باز کند.
  • سرتان را در شب بالا نگه دارید، هنگام خواب بر روی دو بالش سر خود را قرار دهید. بالا نگه داشتن سر شما می تواند تنفس را راحت تر کند.
  • از استخر های کلر اجتناب کنید، زیرا آنها می توانند بینی شما را تحریک کنند.

 

منبع:دکترسلام/هلودکتر

دیدگاهتان را بنویسید