خواص استفاده از ورزش اسپینینگ,ورزش اسپینینگ,فواید ورزش اسپینینگ,خواص ورزش اسپینینگ,نکاتی درباره ورزش اسپینینگ,روش انجام ورزش اسپینینگ

خواص استفاده از ورزش اسپینینگ


خواص استفاده از ورزش اسپینینگ

همانطور که می دانید ورزش کردن بسیار برای بدن مورد نیاز می باشد برای همین امروزه ورزش در مدل های مختلفی به جهان ارائه شده است که هر کدام دارای طرفداران مخصوصی می باشد یکی از این ورزش های پر خاصیت که شما می توانید در خانه با استفاده از یک دستگاه انجام دهید ورزش اسپینینگ می باشد که با استفاده از یک دوچرخه ثابت انجام می شود و باعث می شود شما در کمترین زمان به وزن ایده آل خود برسید. پس اگر شما هم می خواهید خواص استفاده از ورزش اسپینینگ را بدانید و بیشتر با این ورزش آشنا شوید در ادامه با ما همراه باشید.

خواص استفاده از ورزش اسپینینگ,ورزش اسپینینگ,فواید ورزش اسپینینگ,خواص ورزش اسپینینگ,نکاتی درباره ورزش اسپینینگ,روش انجام ورزش اسپینینگ

بهترین روش کاهش چربی

سوزاندن چربی زمانی اتفاق می افتد که ضربان قلب شما در حدود ۶۵-۷۵٪ حداکثر توان خود بتپد. شما می توانید میزان ضربان قلب خود را به صورت دستی یا با استفاده از یک مانیتور که می تواند به یک دوچرخه ثابت در ورزشگاه وصل شود، اندازه گیری کنید. بسیاری از دوچرخه های ورزشی نیز دارای صفحه نمایش دیجیتال هستند که اگر دست ها را روی سنسور قرار دهید میزان ضربان قلب شما را نشان می دهند. با اندازه گیری ضربان قلب، شما به درستی می توانید از دوچرخه استفاده کنید تا به شما کمک کند چربی را بسوزانید و وزن خود را کاهش دهید. این بسیار آسان است که در وضعیت صحیح دوچرخه ثابت قرار بگیرید. ۲۰ دقیقه حداقل زمان لازم برای بدست آوردن برخی مزایای واقعی ورزش اسپینینگ است.

تقویت قلب

قلب و ریه ها سیستم قلبی عروقی را تشکیل می دهند و هوای وارد شده را فیلتر می کنند با انجام ورزش اسپینیگ، کارآییشان بیشتر می شود. این بدان معنی است که جریان خون شما در بدنتان افزایش می یابد و افزایش سرعت خون باعث افزایش گردش اکسیژن در سیستم بدن شما می شود. سطح آمادگی جسمانی شما به این بستگی دارد که این فرایند چگونه انجام شده است. این کار با استفاده از تجهیزاتی مانند دوچرخه انجام می شود که قلب و ریه ها به آرامی به کار می گیرند و به سطح پیش تعیین شده می رسانند. با افزایش تمرینات خود با دوچرخه در طول زمان، عملکرد دستگاه قلب و عروق بهبود یافته و در نتیجه سطح آمادگی جسمانی شما افزایش می یابد.

افزایش استقامت

یکی دیگر از مزایای اسپینینگ این است که آن یک نوع ورزش بدون تحمل بار فعال است. به این معنی که شما در طول تمرینات خود به حمایت بدنتان مانند زمانی که می دوید نیاز ندارید.  نشستن باعث می شود که فشار از روی مفاصل شما برداشته شود، به این معنی که احتمال آسیب دیدگی کاهش می یابد.

 

 

منبع:دکترسلام/هلودکتر

دیدگاهتان را بنویسید