دانستنی هایی درباره غدد لنفاوی,غدد لنفاوی,غدد لنفاوی چیست؟,نکاتی درباره غدد لنفاوی,سرطان چیست؟,تاثیر سرطان بر غدد لنفاوی,تاثیر غدد لنفاوی بر بدن

دانستنی هایی درباره غدد لنفاوی + ارتباط بین آن و سرطان


دانستنی هایی درباره غدد لنفاوی + ارتباط بین آن و سرطان

غدد های لنفاوی از اجزای سیتسم ایمنی بدن می باشد که باعث می شود مواد بیماری زا و باکتری ها را از بدن دفع می کند. غدد های لنفاوی توسط رگ ها و گره های لنفاوی در هر قسمت از بدن تقسیم شده است. غده های لنفاوی در برخی از مواقع می تواند سرطان ها را در بدن منتقل کرده و باعث گسترش آن شود. ما امروز می خواهیم در این مقاله به شما دانستنی هایی درباره غدد لنفاوی + ارتباط بین آن و سرطان را بگوییم و شما را بیشتر با این سیستم ایمنی آشنا کنیم.پس اگر شما هم می خواهید دانستنی هایی درباره غدد لنفاوی + ارتباط بین آن و سرطان را بدانید درادامه با ما همراه باشید.

دانستنی هایی درباره غدد لنفاوی,غدد لنفاوی,غدد لنفاوی چیست؟,نکاتی درباره غدد لنفاوی,سرطان چیست؟,تاثیر سرطان بر غدد لنفاوی,تاثیر غدد لنفاوی بر بدن

گره های لنفاوی

گره های لنفاوی توده های کوچک بافتی و حاوی سلول های سفید خون هستند که با عفونت مبارزه می کنند . آنها مایع لنفاوی را که از مایع و مواد زائد بافتهای بدن تشکیل شده است فیلتر می کنند. گره های لنفاوی همچنین در صورت داشتن عفونت، سیستم ایمنی بدن شما را فعال می کنند.

مکان قرار گیری گره های لنفاوی

گره های لنفاوی در سراسر بدن شما، از جمله گردن، زیر بغل، کشاله ران، اطراف روده و بین ریه ها قرار می گیرند. گره های لنفاوی مایع لنفاوی را از اندام های مختلف یا مناطق بدن شما تخلیه می کنند.

ارتباط بین گره های لنفاوی و سرطان

گاهی اوقات سرطان در گره های لنفاوی (مانند لنفوم) شروع می شود، اما سرطان همچنین می تواند از یک قسمت از بدن به گره های دیگر از طریق گره های لنفاوی گسترش یابد . اگر یک فرد مبتلا به سرطان باشد، پزشکان دقت گره های لنفاوی را بررسی می کنند تا ببینند آیا آنها تحت تاثیر سرطان قرار دارند یا خیر.  آنها می توانند این کار را با:

  • احساس تمام گره ها در بدن
  • گرفتن اسکن، به عنوان مثال آزمایش سی تی اسکن
  • نمونه گیری از گره ها در نزدیکی سرطان، سپس آنها را تحت یک میکروسکوپ بررسی کنند.
  • بیوپسی از گره های لنفاوی در نزدیکی سرطان را گرفته و سپس آنها را تحت یک میکروسکوپ بررسی کنند.

این کار برای دیدن اینکه آیا سرطان گسترش یافته یا نه، انجام می شود.  این کمک می کند تا پزشکان بهترین درمان برای سرطان را انجام دهند.

 

 

منبع:دکترسلام/هلودکتر

دیدگاهتان را بنویسید