دوچرخه سواری و مزایای استفاده از دوچرخه ثابت!


دوچرخه سواری و مزایای استفاده از دوچرخه ثابت!

دوچرخه سواری ورزشی لذت بخش و مفرح است و بسیاری از مردم درکشورهای توسعه یافته از دوچرخه به عنوان وسیله نقلیه ای پاک استفاده می کنند. اما یکی از مشکلاتی که سد راه دوچرخه سواران شهریست، تغییرات آب و هوایی است. کمتر دیده شده تا در زمستان و بارش باران یا برف کسی ترجیح دهد دوچرخه سواری کند.

دوچرخه سواری و مزایای استفاده از دوچرخه ثابت!

یک ماشین دوچرخه سواری ثابت مزایایی بیش از یک تمرین را ارائه می دهد. استفاده از آن ایمنی را به یک جلسه آموزشی همراه با سرگرمی و مجموعه ای از امکانات می افزاید. مزایای فیزیکی فراوانی دارد، به همین دلیل ماشین آلات دوچرخه سواری در ورزشگاه ها وجود دارند. بعضی افراد آنها را در خانه هایشان دارند.

استفاده از ماشین های دوچرخه سواری ثابت می تواند نتایجی را در پی داشته باشد که شبیه به دوچرخه سواری یا حتی بیشتر از آنها باشد. آنها برای افرادی که نمی توانند در خارج از منزل به خاطر مسائل مربوط به سلامتی یا محل سکونت خود دوچرخه سواری  کنند، شرایط تمرینی مشابهی را ارائه می دهند.

تناسب اندام با دستگاه دوچرخه سواری

دستگاه دوچرخه سواری مزایای تقویت قلب و عروق را فراهم می کند. پیاده روی برای مدت زمان طولانی ضربان قلب را افزایش می دهد، به بهبود گردش خون و تنفس کمک می کند. یک ماشین دوچرخه سواری نیز به شما کمک می کند تا کالری ها را از طریق تمرینات و از دست دادن وزن، بسوزانید. پاهای شما همچنین سود می برند، زیرا میزان مقاومت ماشین های دوچرخه سواری می تواند به عنوان تمرینات تقویتی محسوب شود. تمرین های متناوب در یک ماشین دوچرخه سواری باید به کاهش چربی در بدن و پاهای قوی تر منجر شود.

دوچرخه سواری و مزایای استفاده از دوچرخه ثابت!

دستگاه دوچرخه سواری بدون عوارض

یک دستگاه دوچرخه عوارض کمی بر بدن شما دارد، در حالیکه مزایای قلبی عروقی و قدرتی را برای شما در پی دارد. متخصص جراحی فیزیوتراپیست، استفاده از ماشین های دوچرخه را برای افرادی که مبتلا به آرتریت و استئوآرتریت هستند منع می کند، زیرا در مقابله با انواع دیگر ورزش ها، احتمال آسیب بیشتری وجود دارد. نازک شدن مفاصل شما، می تواند به درد زانو و لگن منجر شود. هنگام استفاده از یک ماشین دوچرخه وزن خود را روی صندلی قرار دهید، بنابراین دیگر مناطق ضعیف بدن را تحت فشار قرار نمی دهید.

ایمنی با دستگاه دوچرخه سواری

یک ماشین دوچرخه سنگین است و هنگامی که از آن استفاده می کنید، در جای خود ثابت است. در مقایسه با یک دوچرخه، شما مجبور نیستید در هنگام سرازیر شدن یا سقوط از موقعیت بالاتر نگران نباشید و یا در جاده، درکنار سایر وسایل نقلیه که ممکن است خطرناک باشد، حرکت کنید و نیازی به استفاده از کلاه ایمنی نیست.

امکانات بیشتر دستگاه دوچرخه سواری

استفاده از ماشین دوچرخه شما را قادر می سازد تا از امکانات رفاهی که در آن ها رایج است بهره مند شوید. در حین تمرین، جک صوتی و بلندگوهای MP3 به شما متصل می شوند تا بتوانید در حالی که ورزش می کنید موسیقی را با خیال راحت گوش دهید و یک کنسول صفحه نمایش ۷٫۵ اینچی در مقابل شما قرار دارد که آمار و اطلاعات تمرینی را برای شما مشخص می کند. همچنین کلید های کنترل در هر طرف صندلی وجود دارد، بنابراین شما می توانید کنسول مقاومت را تغییر دهید.

منبع : هلو دکتر

دیدگاهتان را بنویسید