دویدن و تمام مزایای آن برای بدن و تناسب اندام!


دویدن و تمام مزایای آن برای بدن و تناسب اندام!

دویدن بهترین راه برای تناسب اندام ها است. اما لازم به ذکر است که تقریبا برای هر بخش از بدن شما مفید میباشد و همچنین روحیه شمارو نیز تقویت می کند.خیلی ها با ورزش دویدن مشکل دارند .اما دانستن آن که این ورزش چه قدر میتواند مفید باشد ممکن است آن هارو راضی به تحملش بکند.

در ادامه مزایای دویدن را بررسی خواهیم کرد.

دویدن و تمام مزایای آن برای بدن و تناسب اندام!

بهبود سلامتی شما

باور کنید یا نه، دویدن در واقع یک راه عالی برای افزایش سطح کلی سلامت شما است. تحقیقات نشان می دهد که دویدن می تواند سطوح کلسترول خوب شما را بالا ببرد و در عین حال باعث افزایش عملکرد ریه شود. علاوه بر این، دویدن همچنین می تواند سیستم ایمنی بدن شما را افزایش دهد و خطر ابتلا به لخته شدن خون را کاهش دهد.

جلوگیری از بیماری با دویدن

برای زنان، دویدن می تواند به کاهش خطر ابتلا به سرطان پستان کمک کند. همچنین می تواند خطر ابتلا به سکته مغزی را کاهش دهد. امروزه بسیاری از پزشکان برای افراد مبتلا به دیابت، فشار خون بالا و پوکی استخوان در حال برنامه ریزی هستند و اثبات شده است که دویدن به کاهش خطر ابتلا به حمله قلبی کمک می کند. با کمک به شریان ها خاصیت الاستیک آن ها و قلب شما را تقویت می کند، که باعث می شود احتمال ابتلا به حمله قلبی در شما به میزان قابل توجهی کاهش یابد.

از دست دادن وزن با دویدن

دویدن یکی از بهترین فرم های ورزش برای از دست دادن یا ثابت نگهداشتن وزن است. شما متوجه خواهید شد که این روشی مناسب برای سوختن کالری های اضافی است و یکی از موثرترین ورزش ها از لحاظ میزان کالری است که در هر دقیقه سوزانده می شود.

دویدن و تمام مزایای آن برای بدن و تناسب اندام!

دویدن اعتماد به نفس را افزایش می دهد

مزایای دویدن، همه فیزیکی نیستند. دویدن می تواند باعث افزایش قابل ملاحظه اعتماد به نفس و روحیه در شما شود. با تنظیم و دستیابی به اهداف، می توانید به خودتان احساس قدرت بیشتری بدهید که باعث می شود احساس خوشبختی بیشتری پیدا کنید.

از بین بردن استرس با دویدن

استرس در واقع می تواند موجب ایجاد تعدادی از مشکلات سلامتی و خلقی شود. همچنین می تواند اشتها و کیفیت خواب را کاهش دهد. هنگامی که شما می دوید، بدن خود را مجبور می کنید انرژی بیش از حد و هورمون ها را آزاد کند. دویدن نیز به کاهش احتمال سردرد و تنش کمک می کند.

از بین بردن افسردگی

هنگامی که شما افسرده هستید، آخرین چیزی که احتمالا می خواهید انجام دهید این است که بلند شوید و بدوید. با این وجود شما متوجه خواهید شد که پس از چند دقیقه دویدن، مغز شما شروع به ترشح هورمون هایی خواهد کرد که به طور طبیعی خلق و خوی شما را بهبود می بخشد. در حقیقت، در جهان چیزهای کمی وجود دارد که می تواند افسردگی را بهتر یا سریع تر از ورزش هایی مانند دویدن درمان کند.

ممکن است شگفت انگیز باشد که تمام شیوه های مختلفی که می تواند سلامت شما را بهبود بخشد یاد بگیرید، اما حقیقت این است که این تنها چند مورد از مزایای بسیار زیاد دویدن برای بدن شما است. دویدن فوق العاده برای بدن، ذهن و روحیه سودمند است و شما متوجه خواهید شد که حتی انجام کوتاه مدت آن می تواند شما را پر انرژی تر کرده، تمرکز شما را بیشتر و لذت زندگی را برای شما بالاتر ببرد.

منبع: هلو دکتر

دیدگاهتان را بنویسید