رابطه جنسی چگونه باعث طول عمر بیشتر می شود؟!


رابطه جنسی چگونه باعث طول عمر بیشتر می شود؟!

در حال حاظر رابطه جنسی از یکی از عوامل افزایش سلامتی به شمار می آید.شاید برای شما جالب باشد که رابطه جنسی چطور می تواند در عمر یک فرد تاثیر بگذارد در این مطلب میخواهیم در مورد رابطه جنسی که زوج ها می توانند با هم داشته باشند و ارامشی که دارند و تحکیم زندگی و فواید آن نیز توضیح دهیم تا ببینید تاثیر آن در سلامت فردی چقدر زیاد می تواند باشد.

رابطه جنسی چگونه باعث طول عمر بیشتر می شود؟!

همه ما باید به این موضوع بسیار شخصی و مهم توجه داشته باشیم. برخی از مزایای سلامتی داشتن رابطه جنسی عبارتند از:

رابطه بهتر

اکسیتوسین که اغلب به عنوان هورمون پیوند شناخته می شود، در طول شیردهی افزایش می یابد و به نظر می رسد به دلیل ارتباط بین مادران و نوزادان افزایش می یابد. به نظر می رسد سطح فعالیت این هورمون در فعالیت های صمیمانه بین بزرگسالان نیز افزایش می یابد. این ظاهرا درست است که این هورمون از طریق داشتن رابطه جنسی، در آغوش گرفتن و یا افزایش رفتارهای عاشقانه دیگر تولید می شود. بدین ترتیب پیوند بین هر فرد از طرف دوستان، والدین و کودک یا بزرگسالان آن را افزایش می دهد.

 سطح استرس پایین

با افزایش سطح اکسیتوسین، که از طریق فعالیت جنسی ایجاد می شود، احساس اضطراب و درد، سطوح استرس مرتبط با اضطراب و درد نیز در نتیجه آن کاهش می یابد.

 درک بهتر خود از احساسات سالم با رابطه

از آنجایی که سطوح پایین تر کورتیزول (هورمون استرس در نظر گرفته شده) و سطوح بالاتری از اکسیتوسین با احساسات بالاتری از آرامش همراه است، به این معنی است که فعالیت هایی مانند رابطه جنسی که موجب افزایش این تغییرات می شود، احساسات مردم را بهتر می کند و مهم نیست که زندگی آنها چگونه است.

 از دیگر مزایای رابطه فشار خون پایین و سکته های کمتر

فعالیت جنسی نشان داده است که سطح اکسیتوسین، به ویژه در زنان را افزایش می دهد و  بدن به شدت به استرس واکنش نشان می دهد. از جمله فواید دیگر، اکسیتوسین آسیب رگ های خونی را در واکنش به استرس کاهش می دهد، در نتیجه کاهش فشار خون و سکته مغزی که می تواند ناشی از فشار خون بالا باشد، کاهش می یابد.

 بهبود عملکرد سیستم ایمنی

اثرات منفی که استرس بیش از حد می تواند بر سیستم ایمنی بدن داشته باشد، کاملا درک شده است. رابطه جنسی به صورت منظم استرس را کاهش می دهد و به عنوان تقویت کننده، توانایی بدن را برای مبارزه با عفونت افزایش می دهد.

مشکلات عاطفی کمتر مرتبط با افزایش سن

ورزش هوازی در طول رابطه جنسی می تواند به کند شدن پیری مغز، جلوگیری از نقص شناختی خفیف (MCI) و زوال عقل کمک کند.

کاهش مشکلات فیزیکی مرتبط با افزایش سن

حتی برای افرادی که در حال حاضر کم تحرک هستند، با داشتن رابطه جنسی فعالتر در هنگام زندگی با همسرشان، در مقایسه با افرادی که دچار اختلال در زندگی جنسی هستند، به احتمال زیاد کمتر دچار مشکل می شوند.

 حملات قلبی کمتر

واکنش کمتر به استرس که با سطوح بالاتر اکسيوتوسين همراه است، خطر ابتلا به حمله قلبی را کاهش ميدهد.

 خطر ابتلا به برخی سرطانها

افرادی که اکثرا انزال دارند، خطر ابتلا به سرطان پروستات را پایین می آورند.

 زندگی طولانی تر

مطالعات نشان داده اند که سلامت کلی با علاقه به داشتن رابطه جنسی، درگیر شدن در فعالیت جنسی و با کیفیت، باعث بهبود زندگی در افراد میانسال و سالهای بعد از آن می شود. معکوس این رابطه به نظر می رسد که درست است و کاهش سلامت با کاهش علاقه، فرکانس و کیفیت رابطه جنسی مرتبط است. شرایط خانه در رابطه بهبود رابطه جنسی، ایمن بودن، سرگرم کننده بودن برای سلامتی شما در طول زندگی مناسب است.

منبع: هلو دکتر

دیدگاهتان را بنویسید