روغن بادام تلخ و کاربردها و تاثیرات آن در درمان بیماری ها


روغن بادام تلخ و کاربردها و تاثیرات آن در درمان بیماری ها

روغن بادام را از انواع دانهٔ بادام تهیه می‌کنند. این روغن همان اولئات گلیسریل است که بوی ملایمی داشته و مزه آجیل می‌دهد. این روغن در الکل نامحلول است، اما در کلروفرم یا اتر کاملاً حل می‌شود. این روغن، جانشین خوبی برای روغن زیتون می‌باشد.روغن بادام تلخ و شیرین مسلما متفاوت از یک دیگر هستند زیرا تلخ خاویه آمیگدالین است که این ماده نیز در دانه های زردآلو و هلو یافت می شود. ما بادام شیرین این ماده را ندارد و سمی است.پس بادام تلخ و روغن آن سالم است و مشکلی برای مصرف ندارد .و در سراسر جهان از آن استفاده می شود! البته برخی استفاده ها از آن در ایالات متحده ممنوع شده است.

روغن بادام تلخ و کاربردها و تاثیرات آن در درمان بیماری ها

ادعای درمان سرطان با روغن بادام تلخ

روغن بادام تلخ حاوی آمیگدالین است که ممکن است برای ایجاد لاتیرل استفاده شود. با توجه به Drugs.com ، لاتریل در سراسر جهان به عنوان جایگزینی برای درمان سرطان مورد استفاده قرار گرفته است. با این حال، شواهد بالینی برای تایید کاربرد آن در درمان سرطان وجود ندارد و خطرات بیش از منافع احتمالی است. عامل فعال ضد سرطان که احتمالا، به کارشناسان انجمن سرطان آمریکایی توصیه می شود، سیانید است و عوارض جانبی روغن شبیه علائم مسمومیت سیانید، از جمله مرگ می باشد.

استفاده از لاتریل توسط اداره غذا و دارو ایالات متحده برای درمان سرطان ممنوع است. استفاده از این ماده در اروپا نیز ممنوع است، با این حال تولید می شود و در مکزیک استفاده می شود.

روغن بادام تلخ و کاربردها و تاثیرات آن در درمان بیماری ها

آشپزی با روغن بادام تلخ

روغن بادام تلخ گاهی در آشپزی به ویژه برای قنادی ها، استفاده می شود. با این حال، به دلیل خواص سمی آن،  این روغن در ایالات متحده موجود نیست. بادام تلخ فرآوری شده عاری از اسید اوروسین است و به طور کلی به عنوان مواد افزودنی ایمن در مواد غذایی شناخته شده است.

استفاده های تاریخی از این روغن

درختان بادام، بومی شمال آفریقا و آسیای غربی هستند، اما از لحاظ تاریخی در کشورهایی که در مرزهای مدیترانه قرار دارند، کشت شده اند. تمدن های قدیم مانند رم، روغن بادام تلخ را به عنوان یک ورمیفوژ استفاده می کنند، به این معنی که از شر پارازیت های روده خلاص شوند و برای درمان تب های متناوب، نیز استفاده می شده است.

بادام به احتمال زیاد توسط رومیان به انگلیس معرفی شد. در قرون وسطی، مردم آن را بعنوان ملین و دیورتیک استفاده می کردند. همچنین از لحاظ سنتی به عنوان سرکوب کننده سرفه استفاده شده است. با توجه به استاندارد طبیعی، بادام تلخ واقعا ممکن است دارای خواص ضد سرفه، دارای مواد دفع کننده و ضد التهابی باشد.

منبع: هلو دکتر

دیدگاهتان را بنویسید