ریزش مو در سنین مختلف چه علتی دارد؟,علت ریزش مو,درمان سریع ریزش مو,ریزش مو,علت داشتن ریزش مو,شامپوی مخصوص ریزش مو,درمان خانگی ریزش مو

ریزش مو در سنین مختلف چه علتی دارد؟


ریزش مو در سنین مختلف چه علتی دارد؟

یکی از مشکلاتی که امروزه افراد با آن مواجه می باشند ریزش مو می باشد که برای درمان آن از شامپو ها و داروی های مختلفی استفاده می کنند حتی برخی از دارو ها با این که ضرر دارند ولی باز هم مصرف می کنند و نتیجه ای بدست نمی آورند. ما امروز می خواهیم در این مقاله به شما بگوییم ریزش مو در سنین مختلف چه علتی دارد؟ . شما می توانید با استفاده از این علت ها آن ها را رفع کرده و مو های خود را به راحتی تقویت کنید. پس اگر شما هم می خواهید بدانید ریزش مو در سنین مختلف چه علتی دارد؟ در ادامه با ما همراه باشید.

ریزش مو در سنین مختلف چه علتی دارد؟,علت ریزش مو,درمان سریع ریزش مو,ریزش مو,علت داشتن ریزش مو,شامپوی مخصوص ریزش مو,درمان خانگی ریزش مو

علت داشتن ریزش موی دائمی

شایعترین علت ریزش مو ژنتیک است . این نوع ریزش موی مردانه یا زنانه است . اصطلاح پزشکی برای این نوع از ریزش مو، آلوپسی آندروژنیک است . در این نوع از ریزش مو، ژن های شما بر رشد مو تاثیر می گذارد . آنها باعث حساسیت به یک نوع هورمونی به نام آندروژنها می شوند، از جمله تستوسترون، که باعث می شود فولیکول های مو کوچک شود.  فولیکول های مو دهانه هایی است که موها از آن رشد می کنند . فولیکول های کوچک تر موهای نازک تر تولید می کنند و در نهایت از بین می روند . مردان به طور کلی نقاط خالی در ناحیه پیشانی و یا بالای سر ایجاد می کنند، در حالی که زنان اغلب در قسمت بالای سر ریزش مو را دارند.

  • تاثیر سن

همانطور که مسن می شوید، موهایتان تمایل به ریختن راحت تر دارند و فولیکول های مو به اندازه موهای شما رشد نمی کنند.

  • داشتن استرس بالا

شما ممکن است ۱ تا ۳ ماه پس از استرس شدید جسمی یا احساسی ریزش موی را داشته باشید.  موهای شما معمولا طی چند ماه رشد می کنند.

  • فرمهای طراحی شده و محصولات مو

بستن مو بیش از حد محکم و یا بستن نوارهای تنگ یا تکه های زینتی می تواند باعث ریزش مو شود.  شما ممکن است موهای اطراف لبه خط مو بخصوص در اطراف چهره و پیشانی را از دست بدهید . استفاده از رنگ ها نیز می تواند منجر به ریزش مو شود.  وقتی این کار ها را متوقف کنید، موها معمولا رشد می کنند.

  • داشتن تغذیه نادرست

موها بعد از رژیم غذایی شما تغییر می کنند تا این مواد مغذی را به اندازه کافی دریافت کنید.

 

 

منبع:دکترسلام/هلودکتر

دیدگاهتان را بنویسید