سرماخوردگی در نوزادان چه علت و علائمی دارد؟,سرماخوردگی در نوزادان,علت سرماخوردگی در نوزادان,علائم سرماخوردگی در نوزادان,درمان سرماخوردگی در نوزادان

سرماخوردگی در نوزادان چه علت و علائمی دارد؟


سرماخوردگی در نوزادان چه علت و علائمی دارد؟

همانطور که می دانید نوزادان بسیار بر بیماری ها حساس هستند و کوچکترین بیماری ممکن است عوارض جبران ناپذیری را ایجاد کرد. ما امروز می خواهیم یکی از بیماری های نوزادان را به شما معرفی کنیم. می خواهیم به شما بگوییم سرماخوردگی در نوزادان چه علت و علائمی دارد؟ و شما می توانید با استفاده از علت ها از آن پیشگیری کرده و یا با استفاده از علائم سریع بیماری را تشخیص داده و اقدام کنید. پس اگر شما هم می خواهید بدانید سرماخوردگی در نوزادان چه علت و علائمی دارد؟ در ادامه با ما همراه باشید تا با این بیماری بیشتر آشنا شوید.

سرماخوردگی در نوزادان چه علت و علائمی دارد؟,سرماخوردگی در نوزادان,علت سرماخوردگی در نوزادان,علائم سرماخوردگی در نوزادان,درمان سرماخوردگی در نوزادان

سرماخوردگی در نوزادان چه علت و علائمی دارد؟

سرماخوردگی نوزادان و عفونت دهان، بینی و گلو (دستگاه تنفسی فوقانی) ناشی از یکی از انواع ویروس های مختلف است.  نوزادان در شرف سرماخوردگی هستند زیرا سیستم ایمنی بدن آنها هنوز در حال توسعه و به دست آوردن قدرت هستند. آنها زمانی که فردی با عطسه یا سرفه می کند و در هوا پخش می شود و ویروس سرما خوردگی را به هوا می فرستد مبتلا می شوند.

آنها همچنین می توانند از طریق تماس سرماخورده شوند.  بنابراین همیشه با ماسک دهان خود را بپوشانید و دست ها را بعد از عطسه بشویید . سرماخوردگی راحت منتقل می شود و ممکن است کودک شما چندین بار سرماخورده شود، زیرا اولین بار از زمانی که یک کودک بزرگتر می تواند انواع مختلفی از ویروس ها را در خانه شما، گسترش می یابد.

علائم بیماری سرماخوردگی

اگر کودک شما سرماخوردگی داشته باشد، ممکن است برخی از موارد زیر را مشاهده کنید:

 • تب
 • سرفه کردن
 • چشم های قرمز
 • گلو درد
 • گرفتگی، آبریزش بینی
 • از دست دادن اشتها
 • تحریک پذیری و بی حسی بودن
 • گره های لنفی متورم شده (زیر زیر بغل، گردن و پشت سر)

ممکن است کودک شما دچار مشکل تنفس از طریق بینی خود شود اگر بینی گرفته باشد، بنابراین تخلیه احتمالا دشوار خواهد بود .

اگر كودك شما در شب بخوابد، طی چند هفته اول، او احتمالا چندین بار بیدار خواهد شد، زیرا بینی او گرفته است . انتظار می رود که همراه کودکتان باشید، او را آرام کنید و بینی او را پاک کنید. سرماخوردگی باید طی ۱۰ روز یا بیشتر از بین برود.  در نوزادان ممکن است سرماخوردگی تا دو هفته طول بکشد.

چگونه پیشگیری کنیم؟

 • تغذیه با شیر مادر یکی از بهترین راه های محافظت از سلامتی نوزاد شماست. آنتی بادی های شما، مواد شیمیایی موجود در خون شما که با عفونت ها مبارزه می کنند، به کودک شما می رسد . این یک راه کامل برای محافظت از سلامت کودک شما نیست، اما مادران شیرده بهتر است که از سرماخوردگی و سایر عفونت ها جلوگیری کنند.
 • شما همچنین می توانید کودک خود را با تلاش برای دور نگه داشتن او از هر کسی که سرفه می کند یا سرماخورده است محافظت کنید. یا از آنها بخواهید قبل از برخورد با کودک دستهایشان را کاملا بشویند.
 • اگر شما یا شریک زندگی خود را سیگار می کشید، آن را رها کنید و کودک خود را به مناطقی که مردم سیگار می کشند نبرید. نوزادانی که با سیگاری ها زندگی می کنند، سرماخوردگی بیشتری دارند و سرماخوردگی آنها بیشتر از نوزادانی است که در معرض سیگار قرار نگرفته اند.

 

منبع:دکترسلام/هلودکتر

دیدگاهتان را بنویسید